Польська компанія вироблятиме в Україні обладнання для фермерів
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Польська компанія «Sorter» планує випускати технічне обладнання для сільськогосподарської галузі в Україні. Про це повідомив керівник польської компанії «Sorter» Конрад Гжещик.

Нагадаємо, відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Адміністрацією морських портів України (АМПУ) та компанією «Бунге СА», в рамках якого передбачено виділення коштів у розмірі $30 млн на завершення інвестиційного проекту в Миколаївському порту.

За словами Гжещика, минулого року в Україну було продано 4 великі лінії для сортування для фермерського господарства «Гадз», яке займається вирощуванням яблук. Після цього в «Sorter» побачили, що український ринок потребує такої техніки.

Наразі компанія зацікавлена у виготовлені техніки на території України, адже для них це буде на 30-40% дешевше. Українці, в свою чергу, отримають нові робочі місця.

Але ми чекаємо рішення Верховної Ради. Для виробника важлива фінансова підтримка, а не просто саме відкриття бізнесу», ‒ уточнив керівник компанії.

Він додав, що українські яблука мають високу якість, але на виробництві потрібно впроваджувати найсучасніші технології з фасування, сушіння та заморозки, аби підвищити їх цінність.

Це не лише додасть вартості кінцевому продукту, а й виведе його на міжнародні ринки. Виробники такої якісної продукції не мають експортувати сировину. Потрібно продавати по найвищій ціні продукти переробки: пюре чи соки», – зазначив Гжещик.

Керівник «Sorter» нагадав, що ціна на яблука залежить також від сезону. Тому в Україні має бути побудовано більше сховищ для фруктів. 

Також можна випускати яблука під конкретного клієнта. Але має бути запроваджено передсортування, щоб розділити фрукти по різним складам – під конкретний запит, конкретну кількість. Кожна торгова мережа має різні вимоги щодо пакування: кількість, розмір, тип упаковки, сітки-скриньки і тд. Автоматизація, про яку ми говоримо, має максимізувати прибутки виробника», ‒ підсумував Конрад Гжещик.