Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
Середньозважена ціна експорту пшениці порівняно з минулим роком зросла на 101%
Середньозважена ціна експорту пшениці порівняно з минулим роком зросла на 101%
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
Середньозважена ціна експорту пшениці в січні-липні 2017 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 106,2% і сягає 161,07 дол. за 1 тонну.
При цьому ціна ячменю зросла на 101,8% до 141,2 дол, а кукурудзи — 101,7% і 156,1 дол.
Про це йдеться у матеріалі
"Зернові культури: тенденції і прогнози ринку"
на сайті
"Агробізнес Сьогодні"
.
"Цінова волативність на ринку зерна залишається одним із найбільш непередбачуваних факторів ринкового середовища, що негативно впливає на розвиток галузі", - зазначив експерт, старший науковий співробітник лабораторії маркетингу, економічного аналізу та захисту інтелектуальної власності Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН Юрій Кернасюк.
За його словами з початку 2017 р., як і в минулі періоди, кон’юнктура світового агропродовольчого ринку характеризувалася значним коливанням цін на основі види сільськогосподарської сировини. Однак для вітчизняного аграрного експорту в цілому за січень-липень 2017 р. склалася порівняно краща цінова ситуація, ніж минулого року.
"Досить важлива роль зернових культур у забезпеченні продовольчої і економічної безпеки країни спонукає експертів та агроаналітиків ринку до аналізу тенденцій, які визначальним чином впливають на загальний стан і перспективи розвитку галузі. Тенденції, які нині спостерігаються у виробництві зернових культур, безпосередньо пов’язані з двома важливими трендами. Насамперед за період 2013–2017 рр. відбулося зниження посівних площ та питомої частки зернових культур. Водночас, під урожай 2017 р. в цілому вони зросли на 101,4%", - зауважив Кернасюк.
При цьому інший тренд на ринку зерна пов’язаний із суттєвим підвищенням показника середньої їх урожайності, що в цілому компенсувало можливе зниження виробництва внаслідок скорочення посівних площ. Зокрема впродовж 2013–2016 рр. середня урожайність усіх зернових культур включно з кукурудзою зросла із 40,6 ц/га до 46,1 ц/га, або на 13,5%.
Цього року очікувані прогнозні умови формування врожаю 2017 р., як і минулого, відрізняються від попередніх періодів. Зокрема, для зернових культур умови цього року виявилися порівняно гіршими, ніж минулого.
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Агробизнес Сегодня / Новости
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта