Основною причиною продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі є відсутність прогнозу розвитку ринку після відкриття. Таку точку зору висловив член ради асоціації «Земельна спілка України» Сергій Біленко в ході дискусії на тему «Стимули для фермерів: цікаві можливості та підводні камені державної допомоги», повідомляє кореспондент AgroPolit.com.
За його словами, наразі немає чіткого бачення того, як зміниться зайнятість на селі після відкриття ринку, а саме зняття мораторію викликає ряд побоювань.
«Держава досить не погано допомагала фермерству, але цим почали користуватися агрохолдинги через різні зв'язки, які важко прослідкувати. Наразі декілька лазівок прикрили і державні землі купуються лише через аукціон. Сформувався і прошарок, який працює в тіні. Розмір паю в середньому 4 на по Україні. І останні тенденції говорять про те, що люди самостійно обробляють земельні ділянки», — розповів він.
Біленко зазначив, що при цьому є галузі (прикладом картопля), які повністю працюють в самостійних господарствах. Але при цьому вони працюють в тіні.
Податків немає, держава не отримує нічого. Але це становлення бізнесу. І коли господарі почнуть заробляти більше, то захочуть виходити з тіні, щоб до них не було претензій», — вважає член ради асоціації.
За його словами, саме тому держава має підтримувати малі фермерські господарства.
До підтримки холдингів потрібно відноситися дуже обережно. Просто мають бути комфортні умови ведення бізнесу. Та дрібні фермери мають більше потреби в підтримці», — підсумував Сергій Біленко.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта