У Київській області розвивається екологічне «рейдерство» і йому сприяють дві агрокомпанії – «Миронівський хлібопродукт» та «Баришівська зернова компанія». Про це заявив фермер із Київщини Григорій Наконечний під час прес-конференції на тему: «Рейдеству — стоп!».
За словами фермера, такі випадки – «це трагедія №2 після Чорнобиля, а взагалі-то – це знищення українського народу». Наконечний нагадав, що сьогодні агрокомпанії в Україні все активніше застосовують хімічні препарати для обробки ґрунтів, але дотримання дозування ніхто в країні не контролює. Відтак, переконаний фермер, екологічні норми порушуються і екологічна ситуація в таких місяцях погіршується.
Він привів приклад обробки полів довкола річки Трубіж. За словами Наконечного, на полях вирощують кукурудзу і соняшник, тому обробляють поля з технічними культурами гербіцидами. При цьому, він стверджує, що за свідченнями односельчан та його самого поля обприскують навіть тоді, коли в річці купаються діти. «Я б хотів звернутися до преси – допоможіть і дайте інформацію про це...», - резюмував він і додав, що на випадки порушення не реагує місцева влада.
Наконечний назвав компанії, які найбільше завдають екологічної шкоди у Київському регіоні Баришівському районі, де він мешкає. «Миронівський хлібопродукт та Баришівська зернова компанія…», - пояснив він. Крім того, не дотримується екологічних норм, на його думку, і місцевий фермер, який вирощує сою на 100 га.
Його доповнив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич. «До асоціації надійшли десятки звернень екологічних. Але асоціація не може зразу вирішувати всі проблеми держави замість всіх структур, які діють. Це сигнал SOS, щоб ви донесли. Тернопільщина, Харківщина і Київщина криком кричать, що в результатів хімічних обробок полів надземною технікою (різних типів) та дуже потужною земною наноситься величезна шкода екології», - пояснив він.
Нагадаємо, що директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» Святослав Балюк раніше повідомив, що в країні досі немає єдиної системи моніторингу земель, які мала б здійснювати Державна служба охорони ґрунтів, які б мали створити за рахунок об’єднання існуючих служб. Так, за словами науковця відбулося у США ще 80 років і наразі вона відповідє за стан ґрунтових ресурсів. Наразі в Україні 15 млн га деградовані.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта