Інформація у звіті канадської агенції з контролю якості харчових продуктів (CFIA) за квітень поточного року справді шокує: хімікат знайшли у кожному третьому харчовому продукті із рівнем залишків на 4% вище допустимих норм!
За інформацією Organic.ua, у своєму звіті CFIA зазначила, що протягом 2015-16 років співробітники агенції відібрали 3188 зразків канадських та імпортних харчових продуктів для аналізу наявності залишків гліфосату (Roundap) у харчових продуктах. Сама перевірка відбувалася у трьох програмах. Зокрема, тестування у першій програмі поширилося на 482 зразки свіжих і перероблених овочів і фруктів, у другій – на 2497 зразків зернових культур (ячменю, гречки, кіноа), а також напої, квасолю, горох, сочевицю, нуту та соєвих продуктів. А в третій групі – на 209 окремих продуктів дитячого харчування.
Підсумки дослідів виявилися невтішними: із 3188 канадці знайшли гліфосат у 29,7% зразків. Найбільше залишків хімікату, а це понад 47%, виявлено у квасолі, гороху і сочевиці. Із цих зразків 0,6% мали рівень залишків вище гранично допустимого рівня (MRL), встановленого канадським Департаментом охорони здоров’я.
– Навіть малі дози гліфосату можуть спровокувати у людини ряд хвороб печінки, нирок, ендокринної системи, негативним чином впливати на структуру ДНК, – коментує експерт центру агроконсультацій Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Горбенко. – Ще два роки тому, у 2015-му, Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала Roundap як речовину, яка може спричинити виникнення у людини раку, – розповідає експерт про наслідки впливу гліфосату на організм людини.
Не заважаючи на перевищення рівня MRL, у Департаменті продовжували заявляти про відсутність небезпеки для здоров’я людини. Втім такі заяви гостро розкритикували канадські вчені, екологи і громадські діячі, навівши декілька десятків аргументованих доказів того, що гліфосат шкідливий для людини навіть у малих дозах.
При цьому деякі авторитетні журналісти і видання зі світовим ім’ям припускають, що розробник Roundap (гліфосат) компанія Monsanto може перебувати у змові з Агенцією з охорони навколишнього середовища (ЕРА), щоб вплинути на вирок Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо визнання хімікату небезпечним для життя людини.
За словами фахівця ТД «Соєвий вік» Олександра Горбенка, токсичні пестициди не лише знищують родючі землі, а й роблять небезпечними для нас повсякденні продукти споживання, вирощені на цих хімічних ділянках. Власне тому ряд громадських організацій і діячів, вчених і журналістів у США, Канаді та в багатьох інших країнах б’ють на сполох.
Водночас альтернатива смертельному хімікату є – це органічне вирощування і виробництво. Такий продукт затребуваний у Європі, а також щодня зміцнює свої позиції на ринках США і Канади.
– Люди прийшли до розуміння того, що за органікою майбутнє. Органічна продукція здатна вирішити продовольчу проблему людства, зберегти довкілля і людські життя, – констатував Олександр Горбенко і наостанок відзначив, що в органіки безмежний потенціал, який ми просто зобов’язані використати.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта