У першому півріччі 2017 року експорт кондитерських виробів зріс на 11%
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У першому півріччі 2017 року експорт українських кондитерських виробів зріс на 11% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 роком.

 

Причиною став активний процес переорієнтації експортерів кондитерських виробів на нові, часто не традиційні для України міжнародні ринки.
 
За даними Центру підтримки експорту при Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП), в 2016 році експорт шоколаду та виробів з какао і цукру склав близько 240 млн дол., що на 9% менше, ніж в 2015 році та на 65%, ніж в 2013 р.
 
На думку експертів Центру, ключовим фактором такого істотного зниження стала заборона на експортні поставки кондитерських виробів в РФ. Для порівняння: якщо в 2013 році експорт в Росію складав близько 315 млн дол., то в 2016 році не дотягнув і до 1 тис. дол.
 
«Експортери кондитерських виробів вже змогли переконатися в тому, що європейські торговельні мережі готові купувати нашу продукцію. Зокрема, печиво високої якості і в упаковці міжнародних стандартів затребуване в Східній Європі. Уже сьогодні приємно бачити торгові марки наших кондитерів на полицях супермаркетів Польщі. Для подальшого розвитку експорту потрібен лише активний маркетинг і сертифікація продукції. Саме ці фактори визначають успіх в ході переговорів з торговими мережами», - зазначив у своєму виступі під час відкриття виставки BAKERY UKRAINE-2017 віце-президент УСПП, координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков.
 
В якості найбільш перспективних ринків для української «кондитерки» Денис Красніков називає як країни СНД - Казахстан, Білорусь, Молдову, Туркменістан, Азербайджан, Грузію та ін. А також наших європейських сусідів - Польщу, Молдову та далекі від нас країни - Ірак та Монголія.
 
За даними Центру, традиційними споживачами вітчизняної «кондитерки» виступають країни СНД, на які припадає понад 50% продукції. У нинішньому році українські кондитерські вироби почали користуватися високим попитом на ринках Польщі (приріст + 120%), Іраку (більше 130%) Литви (майже 60%) і США (+ 38%).