5 ознак готовності компанії до переходу на сучасний управлінський облік
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

 

Щоразу, коли стає відомо про успішний вихід вітчизняної компанії на світовий ринок, запуск інноваційного продукту чи інвестиції, отримані нашими стартаперами, багато підприємців думає: я теж так можу!

Одним із викликів, з яким зустрінеться в такій ситуації майже кожна українська компанія, буде перехід з режиму напівручного керування. Для цього доведеться наважитися перейти на нову, міжнародну систему автоматизованого управління компанією.

Нагадаю, що бухгалтерський облік надає інформацію лише про факти, що відбулися, і в форматі, якого вимагають державні і фіскальні органи. Управлінський облік це система, заточена під потреби самого бізнесу і яка працює у форматі «план-факт-аналіз».

Але як визначити, що ви "дозріли" до цих змін і готові їх впроваджувати? Ось декілька пунктів, які допоможуть вам це зрозуміти.

 

1. Ви маєте ідеї, і прагнете перетворити її на раціональний план.

Як це не банально повторювати, але кожен успішний бізнес починається з ідеї Це може бути нова компанія, чи new business всередині вже наявного, чи вихід на нові ринки, робота з новими партнерами чи споживачами.

Тут ви неодмінно зустрінетесь із цифрами та фінансовими розрахунками. І зрозумієте необхідність зробити все можливе, щоб вони давали вам корисну інформацію, яка допомагатиме бізнесу зростати. Ви стаєте більш прагматичними та раціональними. Ви завжди знатимете, де знаходитесь та чи у правильному напрямку рухається бізнес.

 

2. Ви відчуваєте необхідність постійного планування та моніторингу економічних показників.

Ви хочете бути впевненим, що кожне ваше рішення чи рішення ваших підлеглих веде вашу компанію у правильному напрямку. А для цього вам потрібно контролювати конкретні цифри і порівнювати результати. І не наприкінці кварталу або місяцю, а просто зараз. Хоча б для того, щоб вчасно реагувати на будь-які виклики.

Оперативне керування бізнесомце потужний інструмент управління. Тож потрібно контролювати, як те чи інше рішення впливає на результати компанії.

 

3. Ви усвідомлюєте, що облік потрібний не для звітів комусь, а для ефективного управління бізнесом.

У вашому розумінні звітність компанія має формувати, насамперед, для внутрішнього користування та ефективного менеджменту. Всі ці цифри вони не для податкової. І не для того, щоб відзвітуватися перед інвесторами.

Як керівник ви прагнете бачити не штучний звіт, а реальну карту вашого світу.

Для цього потрібно правильно побудувати процеси, обрати показники, які характеризуватимуть ваш бізнес та темпи його розвитку.

 

4. Ви розумієте необхідність впровадження внутрішніх змін у компанії відповідно до зовнішніх викликів.

Світ змінюється. Відкриваються нові бізнеси та вмирають ті, що виглядали непохитними. На очах народжуються юні зірки та руйнуються корпоративні монстри. Все це відбувається надзвичайно швидко.

Так саме і вам потрібно розуміти, що час від часу треба змінювати свій бізнес. Наприклад, бізнес-процеси, які зростають, варто передати аутсорсинговій компанії.

Коли ви починаєте працювати на іноземних ринках та/або з іноземними партнерами як ви доводитиме свій професіоналізм та завойовуватимете довіру? Використовуйте міжнародні стандарти фінансової звітності та систем управління (як, наприклад, SAP Business One). Так ви одразу матимете важливі аргументи на свою користь в комунікації з партнерами та міжнародними банками – за рахунок довіри до бренду SAP та прозорих принципів управління бізнесом.

 

5. Ви дивитеся на свій бізнес як на товар, що має свою ціну на ринку, і хочете зробити так, щоб ця ціна завтра була вищою, аніж сьогодні.

Тут багато хто вигукне: це мій бізнес я не збираюся його продавати! Так, можливо. Але, погодьтеся, життя іноді вносить свої корективи у наші плани. Як ви можете знати, чого будете прагнути за рік? А за 10 років?

Зрештою, просто потрібно знати: ваш бізнес - це налагоджений механізм, який працює майже в автоматичному режимі. І що він має свою реальну ціну. Колись людство досягло розуміння, що гроші це товар. Так саме треба розуміти, що бізнес - це товар. Як цього домогтися? Інвестувати у те, що додає вашому бізнесу об'єктивної цінності.

Отже, якщо ви підтвердили для себе хоча б на дві ознаки з п’яти – є сенс зосередитись на визначенні потреби автоматизації управлінського обліку вашої компанії.

 

Дмитро Муренець,

начальник відділу впровадження SAP компанії BDO в Україні