До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом прориву кордону екс-президентом Грузії і екс-главою Одеської ОДА Михайлом Саакашвілі, а також його прихильниками. Про це повідомляє прес-служба МВС України в Twitter.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Саакашвілі і його прихильники відповідатимуть перед законом за прорив кордону України.
«За фактом організації прориву кордону Національна поліція порушила кримінальну справу. За ст.332» Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Розпочато розслідування і формальна процедура збору фактів і доказів. Це «важка» стаття. Упевнений прокуратура нас підтримає. Як і суди», ‒ написав міністр на своїй сторінці в Facebook.
У повідомленні МВС також вказано, що поліція внесла в ЕРДР відомості по очевидними ознаками злочину по ст.332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України.
Стаття передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років, в разі, якщо ці дії вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Сам Саакашвілі заявив, що його внесли в базу «Миротворець» (неурядова організація, що займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, ‒ Ред.) за вказівкою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
У сюжеті ТСН повідомлялося, що колишній глава Одеської ОДА разом з мером Львова Андрієм Садовим вечеряли в ресторані «Mons Pius» на вулиці Лесі Українки. При цьому заклад було оточено бійцями з нашивками батальйону «Донбас», які нікого всередину не впускали.
Після півночі Саакашвілі і Садовий вийшли поспілкуватися до журналістів. Мер Львова, зокрема, привітав приїзд Саакашвілі в Україну і назвав неприпустимими речі, які відбулися 10 вересня на кордоні (скасування руху поїздів, в яких знаходився Саакашвілі, і «мінування» пункту пропуску «Шегині»).
Саакашвілі зі свого боку обурився тим, що його внесли в базу миротворця і звинуватив в цьому особисто міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. При цьому політик заперечує, що його прихильники порушили закон під час прориву на територію пункту пропуску «Шегині». На його думку, люди мали право на ті дії, які вони вчинили. Після брифінгу Саакашвілі і Садовий повернулися в ресторан.
Саакашвілі і всім, хто незаконно перейшов кордон, потрібно негайно вибрати з двох варіантів: прибути в пункт пропуску «Шегені» і пройти процедуру оформлення та/або прибути в підрозділ Міграційної служби. Всім учасникам «прориву», в тому числі народним депутатам, належить з'явитися в поліцію для надання свідчень», – запропонував Аваков два варіанти вирішення конфлікту.
Нагадаємо, Саакашвілі, позбавлений грузинського і українського громадянства, який останнім часом перебував в Європі, впродовж 10 вересня намагався потрапити в Україну.
Пізніше, у прес-службі МВС повідомили, що під час інциденту з проривом кордону 11 бійців Національної поліції та 5 працівників Держприкордонслужби отримали тілесні ушкодження.
Близько 20:00 група агресивно налаштованих осіб з боку в`їздного шлагбауму у пункті пропуску «Шегині» зчинила бійку з представниками Національної поліції та Держприкордонслужби, вдерлася до пункту пропуску, порушила державний кордон України та сприяла незаконному порушенню державного кордону групою осіб серед яких були в т.ч. і Міхаїл Саакашвілі, і народні депутати України», - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, раніше прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеіла Саакашвілі на територію України, однак у «нейтральній зоні» автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що «згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано». Після цього Саакашвілі прорвався через український кордон.
Через цю ситуацію, посла України викликали до Міністерства закордонних справ Польщі. Там вважають, що українська влада не має законних підстав для заборони в'їзду в Україну Саакашвілі.
Ми вважаємо, що це суперечило б всім європейським стандартам, які Україна зобов'язалася дотримуватися згідно договору про Асоціацію з ЄС», ‒ заявив польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський.
Він додав, що справу Саакашвілі моніторять польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак, а також міністр інфраструктури Анджей Адамчик.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта