Цукрова карта: хто цього року забезпечить Україну солодким
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Які заводи працюватимуть цього сезона, скільки вироблять цукру та яких цін чекати - інфографіка від Agravery.com. 

керівник аналітичної служби НАЦУ "Укрцукор"

- Сезон цукроваріння офіційно розпочався 30 серпня і дещо запізнився порівняно з минулим роком (20 серпня). Така ситуація зумовлена весняними заморозками та літньою посухою, через які цукровий буряк відставав у розвитку від рівня минулого року.
За нашими прогнозами в поточному сезоні працюватимуть 46 цукрових заводів, що на 4 більше, ніж минулого року, які планують виготовити 1,9-2 млн тонн цукру. Потреба внутрішнього ринку оцінюється в 1,45 млн тонн цукру, тому дефіциту на ринку очікувати не варто.
З огляду на те, що українські виробники варять цукру більше, ніж може спожити населення, необхідно підтримувати експорт. Відтак в 2016/2017 МР цукровари закріпили справжній рекорд ― поставили на зовнішні ринки 769,3 тис. тонн цукру, нагодувавши майже всі континенти. Вперше український цукор в значних обсягах поїхав до Шрі-Ланки, М’янми, Того, Лівії, Кот-д’Івуару, Гвінеї, Сомалі. Тому на наступний рік маємо важливе завдання ― втримати завойовані позиції. Що стосується цін на цукор ― наразі немає ніяких передумов для його здорожчання, тому ціна залишатиметься стабільною на рівні 16-18 грн за кілограм вагового цукру. 


Наразі ситуація з цукром може стати не такою стабільною. Нагадаймо, що вчора Генеральна прокуратура України ініціювала обшук в найбільшого виробника цукру - "Астарта-Київ". До того, за інформацією Agravery.com проблеми з правоохоронцями мали ТОВ СП “Білий Колодязь” ( ц/з ім.Петровського), ПП "Ланнiвський цукрозавод", ТОВ “Олександрійський цукрозавод”. А беззмістовні обшуки найбільшого виробника цукру можуть негативно позначиться на початку цукрового сезону. Особливо якщо під удар потраплять інші підприємства галузі. 

Agravery.com триматиме ситуацію під контролем. Читайте нас.