The Guardian повідомляє, що європейські вчені встановили, що використання пестицидів може бути головною причиною загибелі бджіл у всьому світі, в зв'язку з чим влада ЄС планує розширити заборону на їх використання.
Вчені встановили, що загроза, яку неонікотіноідні пестициди складають для бджіл, набагато більша, ніж було встановлено в 2013 році - тоді їх використання було суттєво обмежено. Зараз також з'ясувалося, що ці речовини шкодять не тільки бджолам, але і іншим організмам, а також створюють високі ризики для сільського господарства та навколишнього середовища. Біологи з Університету Сассекса заявили, що «нові дослідження знайшли дуже вагомі аргументи на користь введення мораторію».
У число найбільш небезпечних для бджіл пестицидів увійшли клотіанідін, імідаклоприд і тіаметоксам. Вони створюють ризики не тільки для бджіл, метеликів, а також інших безхребетних істот, що беруть участь в процесах запилення, але навіть для птахів. Торік ООН заявила, що близько 40% таких комах в світі знаходяться під загрозою зникнення через використання пестицидів у сільському господарстві. У той же час, без комах, що обпилюють 90% всіх сільськогосподарських культур, помре і саме сільське господарство.
За матеріалами: replyua.net
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта