Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
Українські виробники меду збирають тільки 7% від потенціалу
Українські виробники меду збирають тільки 7% від потенціалу
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
Хоча український мед за якістю набагато кращий за китайський, а потенціал для галузі - величезний, однак, на жаль, в країні практично не існує виробництва меду в промисловому масштабі, а сільгоспвиробники не готові платити за запилення навіть за умови істотного підвищення врожайності культур.
Про це в інтерв'ю
hyser.com.ua
розповів економістом інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.
«У цій сфері ще майже немає професійних виробників, і ми збираємо, якщо вірити представникам галузі, не більше 6-7% від потенціалу меду, враховуючи, що площі медоносів в країні зростають. Іншими словами, виробництво меду в Україні можна в перспективі збільшити в десять і більше разів. Якщо ж розвивати ще й вирощування спеціальних, більш продуктивних медоносів, а також селекцію бджіл і технології, то виробництво можна наростити до дуже високих обсягів», - розповідає про стан галузі в цілому експерт.
При цьому він додав, що українські виробники продають мед дуже хорошої якості, але за дуже низькими цінами.
Як стверджує Андрій Ярмак, основна проблема зараз в тому, що наші пасічники - переважно любителі. Для більшості виробників пасіка - це хобі. Вони занадто маленькі, щоб навіть експортеру продавати мед безпосередньо, не кажучи вже про те, щоб самостійно його експортувати.
«Природно, нашим експортерам вкрай важко, навіть майже неможливо відстежити походження меду, що ускладнює контроль його якості і безпеки і звужує можливість експорту. Буквально одиниці виробників займаються промисловим, тобто професійним виробництвом меду», - говорить експерт.
За його словами, українські пасічники отримують по 30-40 кг меду від однієї бджолосім'ї, в той час як при правильному підході можна отримувати в три рази більше.
Не краща ситуація і з великими сільгоспвиробниками, які містять пасіки для запилення культур.
«З одного боку, вони усвідомлюють важливість запилення, тому містять власні пасіки. Але, з іншого боку, вони для них збиткові, оскільки це абсолютно окремий і далеко не найпростіший вид бізнесу », - говорить економіст інвестиційного департаменту ФАО.
За його словами, проблема також у тому, що у нас мало підприємств готові гідно платити пасічникам за послуги запилення, навіть не розуміючи, що втрачають набагато більше.
Крім того, українським пасічникам не вистачає знань про потенційні можливості медового бізнесу, про технології налагодження його в великих масштабах відповідно до українських економічними умовами.
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Агробизнес Сегодня / Новости
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта