На київських ринках і в крупних мережах зараз можна знайти практично всі фрукти і ягоди, починаючи від полуниці і чорниці, і закінчуючи черешнями, кавунами і екзотичними плодами (маракуйя, "око дракона", личу тощо). Але заплатити за них доведеться, як мінімум, на 10-20% більше, ніж у минулому році.
Скажімо, черешні продаються по 1,2 тис. грн./кг, кавуни — по 300 грн./кг (середній плід витягує на 600-800 грн.), полуниця — по 400 грн./кг і т. д.
Самі продавці пояснюють підвищення цін на і без того недешеві "вітаміни" нестабільним валютним курсом і великими ризиками: адже знайти покупців, готових викласти 1 тис. грн. за тарілку ягід стає все складніше.
"Зараз така продукція дуже дорога, тому що її везуть з інших континентів (Південна Америка і ПАР), кавуни — з Бразилії і Коста-Ріки. Але і пропозиція дуже низька: за всю зиму ми купуємо максимум 3-4 т черешні і 6-7 т арбузов. Тобто, взимку це ексклюзивний продукт, який везуть в основному під конкретні замовлення, насамперед у ресторани",— розповіла експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.
Втім, в Європі, де черешні взимку теж не ростуть, несезонні фрукти і ягоди можна купити набагато дешевше, ніж у нас. Скажімо, ті ж черешні продаються по 12-13 євро/кг (360-390 грн.), кавуни — 3 євро/кг (90 грн.), тобто, ціни, в середньому в 3-4 рази нижче, ніж в українському роздробі.
Експерти пояснюють таку величезну різницю тим фактом, що в Європі елітні плоди продаються в набагато більших обсягах, ніж у нас. Але не заперечують і того факту, що вітчизняні продавці встановлюють захмарні націнки в кілька сотень відсотків, покриваючи таким чином всі свої ризики.
Адже, як поскаржився один з продавців, з 5 привезених ящиків черешень два він так і не зміг продати і був змушений просто викинути згнилі ягоди.
За матеріалами: Infokava.com
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта