Створюються умови, щоб дешево роздерибанити всю землю, а потім спекулювати нею - економіст
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

12.jpg

МВФ висунув жорсткі умови, серед яких прийняття закону про ринок землі, щоб не давати Україні кредит, заявив  екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Українська влада буде використовувати у власних інтересах закон про ринок землі, прийняття якого є однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявив екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

"Згідно із законом передбачається продати землі державного запасу до 2019 року. Ніякої вигоди тут не буде, так як держава все продає дешево і без особливої ​​конкуренції. Швидше за все, мова не буде йти про відкриті ринках або аукціони. А з 2019 року продаж стане вільним для всіх власників. Відповідно, виникне ринок пропозицій, власники почнуть конкурувати між собою. І тільки тоді можна буде говорити, що землі отримають ринкову оцінку. Зараз створюються умови, щоб за два роки по дешевці роздерибанити всю землю, а потім спекулювати нею. Тобто це чергова схема розграбування нашого спільного майна", - зазначив економіст.

На його думку, МВФ свідомо висунув Україні жорсткі умови для отримання кредиту.

"Мені здається, Уряд і Верховна Рада не здатні прийняти потрібні від них закони. А МВФ висунув такі жорсткі умови, щоб не дати грошей Україні. Ніхто не хоче мати справу з нашою корупційної владою. Ніхто не хоче давати їм гроші. Мені здається, МВФ кредит не дасть. Потрібно розуміти, що там не дурні люди. Вони розуміють, які вимоги ми можемо реалізувати, а які - ні ", - підкреслив Володимир Лановий.

Він вважає, що українській владі вигідно, щоб доходи населення залишалися на низькому рівні.

"Для оздоровлення того ж Пенсійного фонду є й інші методи, крім підвищення пенсійного віку. Але ніхто нічого не пропонує. Наша влада свідомо нічого не робить в цьому напрямку. Медицину вони не фінансують, пенсії нормальні не дають. Влада цинічна: більше помре пенсіонерів - менше доведеться витрачати на пенсії. У якомусь сенсі це їхня стратегія по зміцненню влади. Люди, які ледь животіють, не здатні на активні дії", - резюмував економіст.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд висунув Україні 12 вимог для продовження співпраці. Зокрема, МВФ вимагає підвищити пенсійний вік, провести аудит "ПриватБанку" і почати земельну реформу.

Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF, в березні 2015 року. Чотирирічна програма розширеного фінансування передбачає, що Україна повинна отримати кредитів від МВФ на загальну суму в $ 17,5 млрд.

Перший транш кредиту розміром $ 5 млрд за оновленою програмою співпраці Київ отримав в березні 2015 року, другий ($ 1,7 млрд) - у серпні. Третій транш очікувався на початку 2016 року, проте ухвалення рішення постійно відкладалося. 16 вересня МВФ перерахував Україні $ 1 млрд.

Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва 8 грудня 2016 року заявила, що Національний банк України розраховує, що черговий транш кредиту від МВФ Україна отримає на початку 2017 року.

23 грудня міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що МВФ може ухвалити рішення про надання чергового траншу на засіданні в кінці січня.

За матеріалами: gordonua.com