Для підтримки виробників органіки та виноградарства проводитимуть земельні аукціони
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Мінагрополітики та Держгеокадастр розробляють механізм підтримки виноградарства і стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Передбачається, що на серії спецаукціонів учасникам ринку будуть запропоновані земельні ділянки для виробництва органіки і вирощування винограду за пільговими орендними ставками.

Пільги вступатимуть у дію лише після початку фактичної реалізації інвестпроекту ― закладання насаджень, початку процесу сертифікації, тобто підтверджених і фіксованих намірів. У разі недотримання визначених аукціонних умов, орендні ставки будуть повернуті до ринкового значення, на рівні середнього показника у відповідному районі.

Наразі управліннями Держгеокадастру в областях розпочато аудит земельних ділянок сільгосппризначення державної форми власності, придатних для цих цілей. З огляду на низку додаткових вимог, що висуваються до виробництва органічної продукції, кількість таких земель обмежена. У свою чергу для виноградарства можуть бути використані землі лише в окремих районах Закарпатської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

За словами першого заступника міністра агрополітики Максима Мартинюка, в першу чергу землі для органічного виробництва знаходитимуться із земель запасу ― перелогів, що не були у використанні тривалий час, щоб скоротити інвестору період отримання сертифікату відповідності.

Крім того, у разі, якщо на перших спецаукціонах буде зафіксовано високий попит на земельні ділянки, практика їх проведення може бути розширена.

Читайте також:

На українському органічному ринку немає конкуренції

Фермери Сумщини не зацікавленні у відшкодуванні витрат на виробництво органіки