Держрибагентство вперше встановило частки на вилов риби не на 1, а на 5 років – з 2017 по 2021 р. Відтепер частка від ліміту визначається у відсотках для кожного користувача водних біоресурсів. За основу було взято вилов по кожному користувачу за 2013 – 2016 роки та загальний вилов всіма користувачами на відповідному водному об’єкті за ті роки.
Сам ліміт вилову для кожної окремої водойми оновлюватиметься щорічно і формуватиметься Держибагентством на основі наукових досліджень щодо стану рибних запасів водойми.
«Продовження терміну дії до 5 років дозволить підприємцям прогнозувати економічну складову своєї діяльності в довгостроковій перспективі. Рибалці не потрібно щороку повторно отримувати квоту і хвилюватись, чи отримає він право на вилов, чи не зменшиться його квота, а спокійно працювати», – наголосив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
Також, вперше з 2017 року частки на вилов водних біоресурсів розподілятимуться за комбінованим підходом – історичний принцип та аукціон. На основі історичного принципу отримати частку на вилов водних біоресурсів мають право користувачі, що традиційно здійснюють промислове рибальство. Користувачі, що є новими на ринку, зможуть придбати частку на вилов у порядку аукціону. Для цього Держрибагентство щорічно має право залишати у резерві до 15% від встановленого ліміту. Очікується, що перші аукціони будуть проходи в першій половині 2017 року.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта