Наголошується, що й податки також збільшилися. Тому в січні заплатять не 3200, а на 624 грн менше, або 2576 грн. Тобто реально гаманець "поважчає" на 1288 грн.
Якщо колишня мінзарплата йшла на харчі, комуналку, мобільний зв'язок і проїзд. То тепер людина може дозволити трохи більше ніж раніше: наприклад, кожен день їсти м'ясо, яйця, заморські фрукти і навіть делікатеси, купувати книги, зайнятися спортом, кілька разів в місяць відвідати музей і фастфуд. Або відразу витратити всю "добавку" на велику покупку, припустимо, зимове взуття.
Зі слів економіста Олександра Охріменка, раптово "розбагатіли" працівники спочатку витратять частина надбавки на продукти, адже раніше, за 1288 грн, вони, сплативши компослуги, харчувалися приблизно на 30 грн в день. Цих грошей вистачить лише на тарілку супу, стакан кефіру, півхліба, 200 г дешевої ковбаси, шматочок сала.
Тим часом роботодавці активно оцінюють фінможливості, щоб зрозуміти, чи потягнуть збільшення фонду оплати праці у зв'язку із зростанням мінімальної зарплати. Як вважає голова Асоціації франчайзингу Андрій Кривоніс, роботодавці дотримуються трьох настроїв: хтось продовжить працювати легально, хтось буде переводити працівників на аутсорсинг, а хтось спробує домовитися з співробітниками.
"Наприклад, керівництво заплатить співробітникові 3200 грн, але половину суми потім людина поверне шефові. Або, як варіант, роботодавець змусить працівника повертати податки, які на нього витратив шеф у зв'язку із зростанням мінімальної зарплати. Така практика може бути актуальною в невеликих містах, адже там часто 1600 грн вважається нормальною зарплатою", - продовжує експерт Тетяна Пашкіна.
Але в цілому висновки, чи буде бізнес платити 3200 грн, вийде зробити не раніше лютого, коли українці отримають на руки січневі зарплати, вважають експерти.
Нагадаємо, з 1 січня мінімальна заробітна плата збільшилася на 1,6 тис. гривень, або 100% до 3,2 тис. гривень.
За матеріалами: Українські Новини
Це зроблено для того, щоб ви забули про Е-декларації чиновників. У всьому світі відбувалось сплата від 15 до 45 відсотків незаконно нажитого майна (у нас можна забирати до 60 відсотків) Дуже просто не можеж пояснити походження статків: або кримінал або добровільна сплати. Це дійсно буде супер транш ФУЄ (фонд української єліти)
Після підняття мінімалки піднімуться і ціни, і все буде як і було + відрахування ПДВ збільшаться розмір субсидії зменшится (сума яку відшкодовує "держава"), а ще піднімуть ціну електроенергії а там і газу. Ми як не могли нічого купувати так і незможемо, а депутати чиновники як могли так і будуть могти і все буде як і було.
все пойдет на оплату коммунальных услуг - даже и не хватит оплатить коммунальные услуги
Простой пример: у нас на работе уборщица имеет ставку 1600 грн и государство доплачивает 1600 грн до минимальной зп, потом снимается налог... То есть по сути какая бы у тебя тарифная ставка ни была бы, больше чем 3200 рабочему классу не насчитают (Во всяком случае людям так пояснил экономист на работе)
полный бред!!! минималку получали максимум5%,вот я например-получал минималка+доплаты=2700!!!!!!!!!!!!!!!!! теперь Я,буду получать максимум 2500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! и таких как Я-20%!!!! кому зделали лучше????????????????
кому зделали лучше??> Тот, кто придумал ее повысить уж точно не собирался сделать лучше малообеспеченным людям. Думаю, задача была одна - повысить собираемость налогов и решить проблемы государства за счет тех, кто хоть что-то производит в этой стране и обобрать их еще больше. Это для властей более приемлемый путь, чем добиваться повышения налогов от олигархов которые их либо вообще не платят, либо платят минимально,или получают откаты в виде покупки их обанкротившихся бизнесов за госудатственный, т.е за наш счет.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта