Станом на 18 липня, зібрано 10 млн тонн зерна, середня урожайність якого становить — 32,6 ц/га. За прогнозами експертів, частка пшениці 1—3 класу складатиме 50—70% загального валу.
Наразі господарства країни обмолотили третину цьогорічного урожаю зернових — 32% від запланованих 9,4 млн га, повідомляє Мінагрополітики.
«Дефіцит вологи в червні не дав можливості повністю реалізувати потенціал цьогорічного врожаю зернових колосових культур, однак це особливо не впливає на загальну зернову ситуацію. Потреби країни у продовольчому зерні, для кормових цілей та для переробної промисловості задовольняються повністю. Обсяг експорту буде перевищувати об’єм внутрішнього споживання», — повідомив Максим Мартинюк, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.
Оцінки якості зерна з південних регіонів підтвердили добру та високу якість пшениці нового врожаю. За попередніми прогнозами, частка пшениці 1—3 класу зросте і може скласти 50—70% відповідно до загального валу.
У розрізі культур вже зібрано:
Детальніше про хід збиральної кампанії, урожайність культур та обсяги цьогорічного урожаю дізнавайтеся з інтерактивного онлайн-проекту Latifundist.com «Урожай Онлайн 2017».
Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта