АгроЕкспедиція Пшениця-2017. Волинь та Рівненщина. Агросвіт-Волинь, Дубенська аграрна компанія та ІДЕК 2006
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

АгроЕкспедиція в полях
Фото: SuperAgronom.com
АгроЕкспедиція в полях
Увесь четвертий день АгроЕкспедиції ми змагалися наввипередки з дощем, який почався ще рано-вранці у Володимирі-Волинському й переслідував наш експедиційний автомобіль до самого Києва. Та нам вдалося обігнати грозовий фронт на час, достатній, щоб побачити стан полів, розпитати агрономів про секрети їхніх технологій та порахувати потенціал врожайності пшениці на Західній Україні.

У цей день ми побували одразу на трьох господарствах у Волинській та Рівненській областях, кожне з яких мало свої особливості та цікавинки. Супроводжували нас у поїздці наші надійні партнери цієї АгроЕкспедиції — компанії «Бізон-Тех», «Лімагрейн Україна» и ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» .

«Агросвіт-Волинь»

Першим у маршруті стало господарство «Агросвіт-Волинь», яке має 2 500 га, проте разом зі ще одним фермерським господарством сумарний земельний банк складає понад 6 600 га. Ці поля знаходяться у Володимир-Волинському та Горохівському районах Волинської області.

Ґрунти у цьому регіоні різноманітні, а в Горохівському районі ще й із дуже нерівним рельєфом, що призводить до змивання родючого шару та інших проблем, розповідає Петро Смик, головний агроном  «Агросвіт-Волинь».

«У нас чорноземи опідзолені та темно-сірі лісові ґрунти. Всі вони легко змиті. Фосфор сильний і підвищує забезпеченість, калій середній, понижений. Ми торік робили аналізи, у нас є таблиця. І якщо брати усі наші ґрунти, то сірки у всіх ґрунтах понижений вміст, низький вміст цинку і низький вміст молібдену», — говорить агроном.

Петро Смик, головний агроном  «Агросвіт-Волинь»

Важливим питанням також є кислотність ґрунтів — вона тут доволі висока. На багатьох полях переважають показники рН 4,8—5. Це відбувається через збільшення застосування мінеральних добрив та знищення тваринництва, на думку Петра Смика. Адже внесення органічних добрив не закислювало ґрунт. Та й існувала раніше державна програма компенсації витрат на вапнування земель, якої зараз уже немає.

Вирощують у господарстві доволі стандартний набір культур:

- озима пшениця — 2323 га (з урожайністю минулого року в 75 ц/га);       

- горох — 697 га (урожайність у 2016-му — 47 ц/га);

- кукурудза — 731 га (105 ц/га минулого року)

- соняшник — 573 га (дав минулого року 35,5 ц/га);

- соя — 1738 га (25 ц/га 2016-го)

- цукровий буряк — 489 га (697 ц/га за цукристості 18,4% минулого року)

Є тут і своя «родзинка» — це  цибуля, яка цього року займає 57 га. Для цибулі навіть збудували власне сучасне овочесховище з автоматичним регулюванням температури на 16 000 т.