АгроЕкспедиція Пшениця-2017. Хмельниччина та Тернопільщина. Мрія (НІБУЛОН) та Бучачагрохлібпром
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Демонстраційні ділянки пшениці
Фото: SuperAgronom.com
Демонстраційні ділянки пшениці
АгроЕкспедиція Пшениця триває! З Київщини ми вирушили на Захід. Другий день пройшов на Хмельниччині та Тернопільщині. І ми готові розповісти про пшеницю західних областей.

АгроЕкспедиція Пшениця триває! Другий день пройшов на Хмельниччині та Тернопільщині. І ми готові розповісти про пшеницю західних областейРазом із нами поля оглядали наші партнери ПАТ «Креді Агріколь Банк», «Лімагрейн Україна» та «Бізон-Тех». На Хмельниччині ми відвідали ТОВ СП «НІБУЛОН» філію «Мрії», а на Тернопільщині — Бучачагрохлібпром, де також побували на насіннєвому заводі.

ТОВ СП «НІБУЛОН» філія «Мрія»

Господарство знаходиться с. Сокіл Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області. Має в обробітку 2 400 га землі, на яких вирощують озиму пшеницю, ріпак, кукурудзу на зерно, кукурудзу на силос, соняшник.

Екскурсію полями нам провели директор «Мрії» Кучмар Андрій Віталійович і головний агроном Салтановський Сергій Станіславович. Насамперед разом із ними ми вирушили на поле пшениці, де нам і розповіли про саме господарство та про технологію вирощування пшениці.

 Андрій Кучмар, директор філії "Мрія"

Філію створено 2010 року. Викуплено в попереднього колгоспу СТОВ  «Мрія». Господарство знаходиться на території двох сільських рад — Сокільської та Гренчуцької.

Пшеницю зазвичай намагаються сіяти після таких попередників, як соя, ріпак, кукурудза на силос. Тому що силосну кукурудзу збирають раніше і можна підготувати площі під посів озимини.

Посіви шениці на полях "Мрії"

Пан Андрій розповів про погодні умови цього сезону. Цього року тут на них не скаржаться. Дощі були часто та рясні.

«Розумієте, у нас в Соколі є якийсь певний мікроклімат за рахунок того, що Дністер омиває скелі. Якщо від нас у 15 км йде дощ, то тут може бути взагалі посуха. Якщо там бувають приморозки, то нас може й не зачепити. Цьогоріч, слава Богу, нічого не померзло, не пересівали жодної культури», — говорить Андрій Віталійович.

Щодо техніки, то мають для збирання три комбайни КЗС-9.1, для обробітку — трактори Т-150,  Кіровець К-700, МТЗ-892 ). Додатково допомагає з технікою Кам’янець-Подільська філія. Зернові озимі сіють СЗ-5,4, а для сівби ярих культур використовують сівалку Gaspardo.