Рейдерство на Кіровоградщині: як намагаються захопити «Ниву-2010» (ОНОВЛЕНО)
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Як намагаються захопити «Ниву-2010»
kurkul.comЯк намагаються захопити «Ниву-2010»

Підприємство «Нива-2010» у с. Бережинка Кіровоградської області майже два місяці бореться зі спробами рейдерів захопити господарство.

Kurkul.com уважно слідкує за перебігом подій:

30 червня

Фермерське віче, спричинене спробою рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства «Нива-2010» (с. Бережинка Кіровоградської області) пройшло у Кропивницькому.

Останнім часом ситуація з «Нивою-2010» набула значного розголосу, але вона не є унікальною, оскільки рейдерські захоплення відбуваються майже у всіх областях нашої держави. Тому, за словами члена АФЗУ Івана Слободяника, із Кіровоградщини сьогодні має взяти приклад вся Україна.

«Приклад у цій єдності фермерів, «Аграрної самооборони», ветеранів, селян. Ми закликаємо приєднуватися до цієї акції. Тому що це стосується кожного з нас. Тому що коли відбирають землю, це не просто відбирають землю. Це відбирають останню надію на спокійне своє власне, ні від кого не залежне життя», — наголосив Іван Слободяник.

У своєму виступі Іван Слободяник заявив про те, що рейдерські захоплення на Кіровоградщині — це не локальні події. Подібні випадки сотнями відбуваються по всій Україні протягом останнього року.

«Це приклад не просто рейдерського захоплення, це не просто приклад поліцейського свавілля. Це приклад ставлення сьогоднішньої влади до нас з вами», — обурився Іван Слободяник.

Він закликав учасників мітингу не допустити беззаконня та єднатися у боротьбі з рейдерством.

«З Кіровоградщини має взяти приклад сьогодні вся Україна. З цієї єдності фермерів, аграрної самооборони, ветеранів, селян. Ми закликаємо приєднуватися до цієї акції, тому що це стосується кожного з нас», — заявив представник Асоціації фермерів.

Іван Слободяник також нагадав, що протягом року були акції протесту проти рейдерства під Генеральною прокуратурою, Міністерством юстиції.

«За це несуть відповідальність безпосередньо міністр юстиції Петренко, міністр внутрішніх справ Аваков. Коли бандити намагаються щось в нас забрати, дивує їхня коротка пам’ять», — зазначив Іван Слободяник.

Раніше мешканці села звернулися до Івана Мірошніченка та ще кількох народних депутатів з проханням втрутитися і завадити рейдерам захопити підприємство. Нардеп узяв ситуацію на особистий контроль і також приїхав на віче.

На фермерському віче, яке у Кропивницькому присутні фермери області та депутати. Народний депутат від Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко один із присутніх на віче.

На думку нардепа, замість того, щоб збирати урожай, фермери змушені боротися за свої права.

«Замість збору урожаю ми стоїмо тут і намагаємося боротися за свої базові права. Права на свободу, право на вільне прийняття рішень, на власність. І мені від цього дуже сумно. Радує, що ми все-таки сьогодні разом і підтримуємо один одного. Це дуже важливо», — почав свій виступ на віче нардеп.

За його словами, після загострення ситуації з сільгосппідприємством «Нива-2010», що у с. Бережинка Кіровоградської області, у людей виникла думка, що це політична акція, що там переслідуються якісь політичні цілі.

«Погляньмо навколо. Ми не бачимо жодного прапора політичних партій. Було кілька, але їх, бачу, прибрали. Ми бачимо прапори аграріїв і прапор України. Спекулювати на цьому не треба. А ось те, що може бути політичним: якщо будуть приїжджати сотні поліцейських, Нацгвардійців і бити простих людей, бити ветеранів АТО, то 100% буде політичний підтекст, як би ви не хотіли. Такі кроки направлені не на мир, не на об’єднання, не на вирішення проблем, про які ми говоримо. А чомусь приймаються такі рішення… досить дурні… Які навпаки не залишають людям вибору», — говорить Іван Мірошніченко.

Фермерське віче у м. Кропивницькому підготувало резолюцію з переліком вимог до керівництва правоохоронних органів області та облради.

«Напруга серед учасників мітингу дещо стихла. Наразі всі чекають реакції на резолюцію. На вході до обладміністрації стоїть поліція у повному екіпіруванні, представники батальйону «Донбас» та «Айдар». Депутатів Кіровоградської районної ради зрештою пропустили», — передає кореспондент з місця подій.

Що це за документ розповів один з учасників мітингу — народний депутат від Об'єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко, який брав участь у розробці цього документу та допомагає жителям с.Бережинка не допустити рейдерського захоплення аграрного підприємства.

«За результатами нашого сьогоднішнього мітингу, прийнята узгоджена з фермерами резолюція. У ній чіткі вимоги та термін виконання — 5 липня. Її передамо у обладміністрацію, обласну прокуратуру, для того щоб її почали виконувати. Наступного тижня в Києві зберемо постраждалих керівників підприємств, юристів і будемо працювати, щоб отримати практичний результат», — повідомив він.

За словами нардепа, люди вже близькі до точки неповернення, але її ще не перетнули, втім дуже близько стоять.

Серед основних вимог резолюції:

  • відставка прокурора Кіровоградської області Анатолія Коноваленка за бездіяльність;

  • притягнути до кримінальної відповідальності та звільнити з займаних посад посадовців Нацполіції та Нацгвардії, винних у побитті селян та ветеранів АТО в с. Бережинка 27 червня;

  • притягнути до відповідальності організаторів та виконавців «тітушок», причетних до чергової спроби рейдерського захоплення ТОВ «Нива-2010» 26 червня 2017 р. в с.Бережинка та інші.

29 червня

Стала відома офіційна позиція поліції Кіровоградської області щодо ситуації в Бережинці.

«Жодна з недержавних охоронних структур не має повноважень здійснювати правоохоронні функції», — запевнив начальник поліції Сергій Кондрашенко.

Заявник є другою стороною в існуючому майновому конфлікті щодо права власності на товариство. Звернення стосувалося безпідставного перебування на території групи невідомих осіб.

На місце пригоди виїхали працівники поліції.

Як з'ясувалося, на місці дійсно знаходяться особи в камуфляжах та зі спецзасобами. З їх слів, ці громадяни на місці здійснювали охорону порядку.

Сергій Кондрашенко зазначив, що відповідно до закону правоохоронні функції не мають права здійснювати громадські формування, охоронні фірми та інші особи, які перебували на території сільгосппідприємства безпідставно.

Цим людям працівники поліції запропонували залишити територію підприємства, а після їх категоричної відмови — громадян доправили до відділку поліції, де ідентифікували їх особи та перевірили на наявність травматичної і холодної зброї у межах відкритого кримінального провадження.

За словами начальника обласної поліції, з метою недопущення правопорушень працівники поліції згідно із законодавством в окремих випадках застосовували спецзасоби. Якщо ж у ході перевірки буде встановлено, що хтось із поліцейських допустив перевищення службових повноважень, їх діям буде надано правову оцінку.

«Ми наголошуємо на тому, що працівники поліції відповідно до своїх повноважень жодним чином не втручаються в майновий спір між двома власниками. Усі ці питання повинні вирішуватися виключно у судовому порядку. На протиправні дії з боку «прихильників» обох сторін конфлікту поліцейські готові реагувати жорстко і в рамках закону», — наголосив Сергій Кондрашенко.

Він також нагадав, що раніше правоохоронці затримали на території цього району групу із 31 особи — за підозрою у рейдерстві.

«Настільки ж принциповою є позиція щодо перебування і «групи підтримки» з боку іншої сторони конфлікту. Тож ще раз закликаємо сторони не вдаватися до силових протистоянь, не провокувати громаду, а дочекатися вирішення майнового спору як того вимагає закон – виключно у судовому порядку», — наголосив Сергій Кондрашенко.

Зараз публічну безпеку і порядок на території населеного пункту охороняють працівники поліції і військовослужбовці Нацгвардії України.