Пшениця 2017. День 1. Баришівська зернова компанія та «Агро-Регіон»
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

АгроЕкспедитори перевірили стан пшениці на Київщині
АгроЕкспедитори перевірили стан пшениці на Київщині

Команда АгроЕкспедиторів зустріла ранок понеділка в дорозі на Київщину. У перший день нашого кроп-туру на нас чекали дві компанії — Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») та «Агро-Регіон». Обидві вони працюють за європейськими стандартами та навіть мають дещо спільне у моделі роботи. Але що саме — ви дізнаєтеся далі.

Нагадаємо, що разом із нами в пшеничних полях обов’язково обстежують стан посівів вірні партнери та експерти-консультанти з компаній ПАТ «Креді Агріколь Банк», «Бізон-Тех» та «Limagrain Україна».

Першою точкою нашого маршруту стало місто Березань Київської області, де нас вже чекали у Київському кластері «Баришівської зернової компанії».

Баришівська зернова компанія

«Ні» шаблонам!

Про основні напрямки роботи компанії та ексклюзивні секрети технології нам пощастило поспілкуватися з першим заступником генерального директора Grain Alliance Богданом Черемхою — кандидатом сільськогосподарських наук, який має 36-річний досвід роботи у цій галузі і є автором сортів ячменю «Миронівський 92», конюшини «Мрія», а також співавтором сорту ячменю «Миронівський 86».

Богдан Черемха

Компанія працює у чотирьох областях: Київській, Черкаській, Чернігівській та Полтавській. На 52 тис. га у «Баришівській зерновій компанії» працює близько 1 тис. працівників. На одного агронома у середньому припадає 3-3,5 тис. га. У кожному з чотирьох регіонів тут використовують свій підхід до технології і обробітку грунту, зважаючи на кліматичні умови, результати аналізів грунту тощо. Така модель роботи дозволяє компанії максимально ефективно використовувати власні площі та не втрачати урожайність, як це буває інколи через відсутність індивідуального «погляду» на кожне окреме поле.

«Свіжий подих» увірвався у життя компанії близько чотирьох років тому. Саме тоді тут вирішили відійти від шаблонізації та подивитися на свою роботу по-новому: змінити підхід до сівозміни, вибору сортів, обробки грунту та політики ресурсного забезпечення з урахуванням погодно-кліматичних умов. Такий ризикований крок вже показав свій результат — рентабельність рослинницького напрямку зросла на 15-20%.

«Ті рекомендації, які прописують нам у європейських, американських та канадських офісах, не адаптовані під умови України. Вони не завжди враховують наші грунтово-кліматичні умови. Бо той цех, в якому ми працюємо — то цех «відкритого неба». Ворог №1 для рослинництва — шаблонний підхід. Всі агрохолдинги працюють за шаблонним принципом, але він вимагає максимальної забезпеченості ресурсами, не враховуючи сповна умови, тоді не спрацьовує затратний фактор і, зрештою, не спрацьовує фактор отримання максимального прибутку», — говорить Богдан Черемха.

Грунтовно підійшли і до питання сортової політики, підібрали такі сорти, які б забезпечували баланс між групами стиглості, реакцією на стреси, відновлення вегетації. Минулого року така технологія дозволила підприємству отримати 70% зерна пшениці другого класу та 30% — третього.