Україна вже 25 років живе у незалежності і на пальцях можна полічити більш-менш вдалі реформи, проведені в країні.
Про це заявив засновник Фонду Інновацій та розвитку Георгій Вашадзе, пише «НВ.Бізнес».
За його словами, гарним прикладом тут може стати Грузія, яка за останнє десятиріччя досягла визначних результатів, які визнають і в країні, і в світі.
«Будь-яка реформа, яка робиться так званими досвідченими людьми, у яких начебто є якийсь досвід в реформах, відразу ця реформа провалюється. Чому? Тому що в Україні немає позитивної практики реформ», ― наголосив Вашадзе.
Він додає, що Україна вже 25 років живе у незалежності і на пальцях можна полічити більш-менш вдалі реформи, які були в Україні.
«Я думаю, проблема в цьому. Ми шукаємо професіоналів там, де немає ніяких професіоналів. Так що краще дати можливість молодим», ― переконаний Вашадзе.
«Багато декларувалося реформ, багато про що говорилось. На жаль, дуже мало було зроблено. Земельна реформа, яку зараз обговорюють, пенсійна реформа, яку зараз обговорюють, ― це все обговорення», ― наголосив професор Київської школи економіки Іван Компан.
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко називає декілька зрушень, зокрема, дерегуляцію, спрощення, покращення ситуації в плані можливостей започаткування бізнесу та сплати податків.
За його словами, сам по собі факт економічного зростання ― це приємно. Але якщо врахувати, наскільки впала економіка України за останні кілька років, то насправді такий рівень економічного зростання є дуже незадовільним.
«Ми повинні набагато швидше зростати. І для того, щоб зростати набагато швидше, структурні реформи нам і потрібні. З моєї точки зору, головною реформою є реформа у галузі державної власності. Тобто реформа корпоративного управління тих підприємств, якими держава володіє, і активний продаж тих підприємств, які державі не потрібні, а їх більшість», ― вважає радник Стратегічної групи радників з підтримки реформ Андрій Бойцун.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта