Подальші перспективи розвитку ринку органічного сільгоспвиробництва на території країн СНД ― це внутрішні ринки, оскільки зовнішні для цих країн починають активно закриватися.
Про це заявив представник міжнародної компанії GRANOSA AG (Швейцарія) Дмитро Сіденко, пише «АПК-Інформ».
«Подальші перспективи ― це однозначно внутрішні ринки, оскільки зовнішні для цих країн починають активно закриватися», ― зазначив Сіденко.
Він додав, що Україна, Росія і Казахстан внесені до спеціального списку країн з підвищеним ризиком.
«Перевіряється кожна партія сільгоспкультур, що поставляються, і заборонені в органіці хімічні речовини в них знаходять регулярно. Пов'язано це, на мою думку, із загальною забрудненістю територій через безконтрольне використання хімікатів традиційними аграріями. Не рідкісні випадки шахрайства, які в цілому дискредитують весь органічний сектор. Недовіра до продукції з цих країн зростає, і ця недовіра, на жаль, постійно отримує нові і нові обґрунтування», ― зауважив експерт.
«Зовнішній ринок активно розширюватися не буде ― це однозначно. Конкуренція буде посилюватися. На сьогодні можна сказати, що в органіці ми досягли пікових цін на всю продукцію, що стимулює аграріїв до нарощування виробництва і, як наслідок, буде приводити до регулярних обвалів цін, як це сталося в 2016 році в ЄС зі спельтою», ― підсумував Сіденко.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта