На Дніпропетровщині незабаром розпочнеться будівництво річкового елеватора
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

У селі Запорожець Синельниківського району Дніпропетровської області незабаром розпочнеться будівництво потужного зернового річкового елеватора.

 

Проект вартістю понад три мільйони доларів реалізують місцеві фермери, наголосив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик, передає прес-служба відомства.

«Важливо, що новий елеватор будують підприємці області. Це значить, що податки залишаються на місцях, створюються нові робочі місця. Позиція ДніпроОДА - не заважати бізнесу, а підтримувати його й створювати комфортні умови для розвитку. Незважаючи на близькість Дніпропетровщини до зони АТО, регіон розвивається, сюди заходять інвестиції», - підкреслив Юрій Голик.
 
Восени розпочнеться підготовка фундаменту під комплекс. Будівництво та введення об’єкту в експлуатацію заплановані на 2018-й.
 
Новий елеватор вміщуватиме до 17 тисяч тонн зерна. Щодобово він зможе приймати 20 вантажівок із цією продукцією.
 
«Окрему увагу приділимо благоустрою території поруч з елеватором. Проект передбачає будівництво доріг, облаштування пішохідних доріжок та дитячого майданчика. Також вздовж західної межі села плануємо звести кілька одноквартирних будинків для іногородніх працівників»- зазначив керівник департаменту земельних відносин компанії «Investment Service Ukraine» Едуард Греков.
 
Один з інвесторів - фермер із Синельниківського району Володимир Рой. За його словами, новий елеватор дозволить не тільки транспортувати зерно річкою, а й працювати із замовниками напряму, без сільгосптрейдерів.
 
«У Синельниківському районі 120 тисяч гектарів ораних земель, з них 40 км тягнуться вздовж річки Дніпро. Та, на жаль, немає жодного річкового терміналу, звідки можна було б відвантажувати зерно. Ми вирощуємо 300 тисяч тонн пшениці, ячменю, кукурудзи, 100 тисяч тонн соняшника. Аби експортувати продукцію без посередників, виробники Синельниківщини вирішили збудувати елеватор поблизу річки. Баржі, які вантажитимуться тут, зможуть доходити аж до Індії», - розказав Володимир Рой.

Уже у 2018 році з нового елеватора планують експортувати до Європи майже 50 тисяч тонн зерна.