Світові тенденції цін на продовольство
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

FAO.jpg

12 червня  вийшов черговий випуск щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis, в якому йдеться про тенденції цін на продовольство. Публікуємо основні висновки.

Міжнародні ціни на пшеницю супроводжувались змішаними тенденціями в травні: вони збільшились в Північній Америці та Євросоюзі через несприятливі погодні явища, але трохи зменшились в Чорноморському регіоні та Аргентині.

Експортні ціни на кукурудзу залишалися практично незмінними, тоді як котирування рису були підкріплені сильним попитом.
В Азії ціни на рис різко зросли, сягнувши рекордно високого рівня в Бангладеші, що відображає недостатню пропозицію через скорочення виробництва та імпорту в 2016 році, а також збитки від наслідків повені. Зростання цін на рис також було зафіксовано в основних країнах-експортерах, в той час як вони залишалися відносно стабільними в інших місцях.

У Східній Африці ціни на зернові в травні продовжували зростати в деяких країнах, досягнувши рекордних або майже рекордних показників. Ситуація загострилась через зниження пропозиції внаслідок того, що виробництво постраждало від посухи в сезоні 2016 року, та через невизначену перспективу майбутніх врожаїв 2017 року через погані дощі.

У Західній Африці ціни на фуражні зернові в травні збільшились сезонно і досягли рівня, що перевищив минулорічні показники, зокрема в Нігері - через локалізоване скорочення виробництва в минулому році та зменшення імпорту. У Нігерії суттєва девальвація місцевої валюти продовжувала підтримувати ціни на продукти харчування, а подальша підтримка забезпечувалась високими транспортними витратами (Food Price Monitoring and Analysis #5, 12 June 2017, p. 1).

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис, долл. США за тонну, травень 2015-травень 2017

Джерело малюнків: Food Price Monitoring and Analysis #5, 12 June 2017, p. 2.

У 12 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Бурунді, Ефіопія, Кенія, Нігер, Нігерія, Перу, Руанда, Сомалі, Південний Судан, Уганда і Танзанія (Food Price Monitoring and Analysis #5, 12 June 2017, p. 1).

Експортні ціни на пшеничне борошно у європейській частині СНД залишались стабільними або дещо знизилися у травні. У Російській Федерації та Україні загальний сприятливий прогноз, великі запаси та зниження попиту позначилось на цінах. У цих країнах внутрішні ціни на пшеницю також загалом знизилися. Проте в Україні ціни на пшеничне борошно залишалися твердими в травні через збільшення виробничих витрат та зменшення доступності на ринку (Food Price Monitoring and Analysis #5, 12 June 2017, p. 14).
 

Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД, травень 2015 – травень 2017 р., дол. США за тонну

Джерело малюнку: Food Price Monitoring and Analysis #5, 12 June 2017, p. 14.