Сезон продажу малини в Україні щойно розпочався, ціни на цю ягоду знижуються щодня. Виробники та оптові компанії зовсім не здивовані таким станом речей, врожай малини в цьому році буде помітно більшим, ніж рік тому, тому падіння ціни цілком очікуване.
Про це повідомляє «Інфо-Шувар».
За інформацією, сьогодні на оптових ринках України малина пропонується, в середньому , за ціною 35-45 грн/кг (1,2-1,54 EUR/кг), господарства вже погоджуються продавати ягоду по 25-32 грн/кг (0,86-1,1 EUR/кг). Слід відмітити, що, ще тиждень тому, малину фермери пропонували по 50-60 грн/кг (1,72-2,06 EUR/кг), але, в цю саму дату, минулого року, ягода коштувала приблизно стільки ж скільки і зараз.
Втім, оптові компанії та переробники вважають, що цього року є передумови для того, щоб ціни на малину вперше помітно знизилися. В останні 2 роки, малина була чи не найпривабливішою ягодою для українських фермерів, саме це спричинило суттєве збільшення насаджень, які цього року почнуть плодоносити.
Крім того, малина відносно благополучно перенесла екстремальні погодні умови у другій половині квітня та в середині травня, що також свідчить на користь прогнозів збільшення пропозиції та зниження ціни.
«Прогнози зниження ціни мають досить серйозні підстави. Традиційно, ціни на українську малину досягають мінімальних показників у середині липня. До цього періоду , ціна на ягоду формується переважно під впливом попиту на свіжому ринку, а вже у серпні на ринок виходять переробники. Останні два роки, саме завдяки активності виробників замороженої ягоди, ціни на ремонтантну малину в Україні тримались на досить високих позиціях. В цьому ж сезоні, конкуренція між фермерами на внутрішньому ринку буде досить високою, що може негативно вплинути на ціни. Особливо це стане помітно у другій половині літа, бо українські фермери, останні кілька років, здебільшого інвестували саме у ремонтантні насадження», — повідомляє Тетяна Гетьман, керівник «Інфо-Шувар».
З цією думкою повністю погоджуються представники підприємств, які спеціалізуються на заморожуванні малини. Як вже повідомлялось, більшість з них планують цього року суттєво збільшити обсяги виробництва замороженої малини, за рахунок скорочення виробництва суниці та вишні. Але й вимоги до сировини з боку покупців будуть жорсткішими.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта