Біогазові країни: як у світі отримують енергетичну незалежність
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Україна має великий потенціал у виробництві біогазу, проте поки що використовує його не більше ніж на 5%. Три приклади країн, у яких варто було б повчитися енергетичній незалежності.

журналіст Agravery.com

У низці країн світу енергетика на біомасі зайняла важливе місце в енергобалансі. Наприклад, у Данії на частку енергетики на біомасі припадає понад 7% усієї енергетики, в Австрії – 12%, у Швеції – 21%, а у Німеччині – понад 24%. У цілому, в ЄС щорічно із біомаси отримують 14% загальної потреби у енергії. Європейський ринок біогазових установок оцінюється в $3 млрд, і, за прогнозами, він повинен вирости до $25 млрд уже до 2020 р. При цьому 75% біогазу виробляється з відходів сільського господарства, 17% – з органічних відходів приватних домогосподарств і підприємств і ще 8% – каналізаційних очисних споруд.

В Україні доля біоенергетики близько 3%, але потенційно «зелена» електроенергія може задовольнити усі потреби населення. Поки українські виробники зважують всі «за» та «проти»  енергетичної незалежності і борються за «зелений» тариф, Agravery.com вирішив розповісти історію біогазу та як його використовують у найбільш розвинених країнах світу.