У 1991 році озимої пшениці збирали 21 млн тонн з урожайністю 31-32 ц/га, торік – 26 млн тонн із урожайністю 42,1 цга. Валові збори кукурудзи при збільшенні площі в три рази зросли в шість разів до 27-28 млн тонн. Урожайність качанистої підскочила з 25-32 ц/га до 66 ц/га. Сотні господарств одержують по десять-дванадцятть тонн зерна цієї культури з гектара. І це все при тому, що загальна площа під зерновими практично не змінилася – 14,7 млн га.
Володимир Топчій відзначив величезний внесок у це досягнення селекціонерів ІФРГ на чолі з академіком, Героєм України Володимиром Моргуном. Якщо у державному реєстрі сортів озимої пшениці вітчизняної селекції значиться 268 сортів, то 66 із них належать цьому інституту, що становить 25%. Спільно з Миронівським інститутом пшениці створено ще 13 сортів. Загалом сорти Моргуна висіваються на двох мільйонах гектарів, щорічно даючи близько 8 мільйонів тонн продовольчого зерна, що покриває внутрішню споживчу потребу.
Володимир Топчій вважає, що українське насіння має активніше пробиватися на зовнішні ринки. Поки що експорт цього продукту незначний – близько двох тисяч тонн на рік, тоді як Франція та інші європейські країни експортують по кілька тисяч тонн. Посадовець сподівається, що виконанню цього завдання сприятиме реалізація та вдосконалення закону «Про насіння та садивний матеріал».
Інфоіндустрія
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта