Миронівський інститут пшениці запрошує на Міжнародний день поля
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

В унікальній споруді, на території арктичного архіпелагу Свальбард в Норвегії офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. У завершеному вигляді Банк міститиме до 4,5 мільйонів зразків різного насіння з усього світу.

Примітно, що на збереження до згадуваного банку рослин прийнято і зразки насіння кількох сортів пшениці м’якої озимої селекції Миронівського інституту пшениці ім. В.Ремесла НААН, зокрема Миронівська 808, Миронівська 65, Мирхад, Крижинка.

За час діяльності в інституті, а цій знаній установі вже 105 років, передано на державне сортовипробування 312 сортів 19 сільськогосподарських культур. Цього року в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, внесено 83 сорти, в тому числі 49 сортів пшениці озимої.

Аби популяризувати свої сорти серед вітчизняних аграріїв, Миронівський інститут пшениці два роки поспіль у різних куточках України засіває створені сорти на 39 виробничих полігонах.

Дата проведення Міжнародного дня поля: 16 червня 2017 року

Початок роботи:о 10:00 год.

Місце проведення:с. Центральне, Миронівськйи р-н, Київська область

Тема обговорення: «Сучасні сорти зернових культур миронівської селекції та особливості технології їх вирощування».

До участі запрошені:

Олександр БАКУМЕНКО,народний депутат України;

Микола КУЧЕР,народний депутат України;

Валерій ДАВИДЕНКО,народний депутат України;

Олег ДМИТРЕНКО,народний депутат України;

Максим МАРТИНЮК, в.о. міністра аграрної політики;

Володимир ЛАПА, головаДержпродспоживслужби;

Ярослав ГАДЗАЛО, президент НААН;

Геннадій НОВІКОВ, голова Аграрного союзу України,

а також делегації рядку компаній з Угорщини, Білорусії, Молдови, Казахстану; агрономи, фахівці та керівники агропідприємств з багатьох областей України, науковці інститутів і дослідних станцій системи Національної академії аграрних наук України, представники міністерств і відомств, спеціалісти обласних держадміністрацій.

В програмі заходу - огляд демонстраційних полів озимих та ярих зернових культур, ознайомлення з сільгосптехнікою для вирощування та елементами технології виробництва зернових. Дискусії – «запитання-відповіді». Майстер-класи по використанню насіння, засобів захисту рослин, міндобрив, стимуляторів росту, тощо.

 

Детальніша інформація та акредитація журналістів за тел.: 067.967.08.94 або 050.358.65.85, прес-служба МІП

Акредитація журналістів триматиме до 18:00 четверга, 15 червня. Для журналістів передбачений організований виїзд на День поля.