Шведські компанії з підозрою ставляться до перспектив інвестування в Україну через постійні корупційні та політичні скандали. Третина шведів узагалі сумнівається, що Україна віддана європейським цінностям.
Про це згідно з даними Інституту світової політики повідомляє «Пропозиція».
За словами аналітика Інституту світової політики Дарії Гайдай, українському уряду не вдалося переломити негативну тенденцію і зробити Україну більш привабливою для шведських інвесторів, які вже встигли розчаруватися у можливості ведення прозорого та чесного бізнесу в Україні.
Незважаючи на це, Швеція надає активну підтримку і допомагає Україні. В 2016 році обсяг інвестицій склав 8 млрд шведських крон (близько $905 млн). Протягом семи років у рамках різних програм і проектів до України було спрямовано €175 млн загалом. За обсягом допомоги Україна є абсолютним лідером не лише з-поміж країн східного партнерства, а й у порівнянні з країнами Західних Балкан і Туреччиною.
Посол Королівства Швеції в Україні Мартін Хагстрьом стверджує, що Швеція бажає дружніх стосунків і підтримує реформи в Україні, розвиток громадянського суспільства. У посольстві Швеції в Україні діє великий підрозділ зі сприяння розвитку реформ в Україні.
«Щорічна підтримка становить $25-30 млн ― це стабільна сума для втілення реформ», ― повідомив Хагстрьом.
«Велику увагу приділяють безпечним і корисним для здоров’я продуктам. Тому українська органічна продукція могла б мати успіх у шведських споживачів», ― зазначила директор Українського інституту у Швеції Наталія Пасічник.
Вона додала, що частка України в шведському експорті дуже низька і складає лише 0,3%, а в імпорті ― 0,1%. Проте зараз спостерігається певна активізація торгівлі між двома країнами.
Заступник виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Тарас Качка зазначив, що швецька сторона очікує від України більшої уваги до питань довкілля, в іншому випадку це може викликати громадські акції обурення проти незрілості українського суспільства.
«Подібна акція була в Нідерландах, коли там висвітлювались питання, що українські виробники м’яса птиці не дотримуються норм захисту довкілля», ― розповів він.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта