Сучасне сільське господарства важко уявити без використання добрив, за допомогою яких фермери збирають значно більші врожаї. Однак тепер вітчизняні сільгоспвиробники задаються питанням, що саме використовувати для підживлення власних посівів: мінеральні чи біодобрива?
Початок ХХ століття ознаменувався швидким розвитком і впровадженням у агропромисловий комплекс хімічних препаратів. Головний аргумент, який приводять аграрії на користь мінеральних добрив, це відносно швидкий і недорогий спосіб підвищити родючість ґрунтів, долати шкодочинні об’єкти як при лікувальному, так і при профілактичному застосуванні, а також збирати дещо більші врожаї. З часом спеціалісти помітили й побічну дію таких препаратів: виснаження і деградація ґрунтів, зниження родючості, екологічна небезпека для корисної мікрофлори, теплокровних тварин і навіть людей. Саме в цей момент активного розвитку набули органічні добрива, в яких більшість експертів сьогодні бачать реальну можливість вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища.
– Використання біодобрив є не лише безпечним для довкілля, й корисним. Адже такі препарати збагачують ґрунт і рослини азотом, фосфором і калієм. До того ж біодобрива легко засвоюються рослинами. В таких препаратах діючими агентами є бактерії, гриби та віруси, – розповідає про переваги використання біодобрив та інших екологічно чистих препаратів експерт центру агроконсультацій ТД «Соєвий вік» Олександр Горбенко.
Великою популярністю серед аграріїв сьогодні користуються технології альтернативної енергетики. Однією з таких є виробництво біогазу з рослинних і тваринних відходів, яке утворює рідкий або твердий види органічного добрива. Такі продукти містять необхідні органічні і мінеральні речовини, які сприяють збільшенню в ґрунті біогумусу, зменшують ерозію ґрунту та легко засвоюються культурами, що сприяє підвищенню їх урожайності.
– Сучасні досягнення в галузі біотехнологій сьогодні забезпечують агросектор такими біопрепаратами, які вже фактично на рівні з хімічними засобами захисту здатні контролювати шкідливі організми. Застосування органічних добрив призводить до пригнічення плісневих грибів та інших представників групи фузаріозних. Це значно знижує хвороби рослин та, відповідно, застосування фунгіцидів. Тому використання біопродукції є не лише екологічно необхідним, а й економічно вигідним, – переконує Олександр Горбенко і нагадує, що Торговий дім «Соєвий вік» відстоює виключно позиції органічного виробництва, реалізуючи відповідну продукцію та співпрацюючи з провідними компаніями на ринку України з впровадження біопрепаратів «Біона» та «БТУ-Центр».
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта