Найбільша європейська ферма на даху: про філософію та технологію
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Координатор Нідерландсько-Українського Молочного Центру, директор «Діфко Україна» Роман Пучко розповів про роботу найбільшої у Європі ферми на даху та проект Urban Farmers.

Витрачати менше, а заробляти більше – мрія фактично кожного фермера. Європейський досвід засвідчує: одним із можливих варіантів економії ресурсів на виробництво можуть стати урбаністичні ферми на дахах будинків. Про те, як працюють і на чому заробляють міські фермери розповів координатор Нідерландсько-Українського Молочного Центру, директор «Діфко Україна» Роман Пучко.

Інноваційні ферми на дахах будівель у мегаполісах  та  вертикальні ферми різних розмірів та форм б’ють усі рекорди за популярністю. Про відкриття  все нових і нових об’єктів звітують  містах із найбільш дорогою землею під будівництво –  у Нью-Йорку, Пекіні, чи Лондоні. Тому мені дуже цікаво подивитися як працюють подібні ферми насправді.

Роман Пучко

Скористався нагодою, і наприкінці травня відвідав найбільшу у Європі теплицю на даху, що розташована місті Гаага (Нідерланди). Тільки уявіть собі – шестиповерховий будинок, на даху якого розмістилась овочева теплиця розміром 1,200 кв.м., а також 370 кв.м. критої рибної ферми і ще 250 «квадратів», які відведені для комплексної переробки і упаковки виробленої продукції. При цьому, на фермі є місце не лише для виробництва, а й для продажу продукції, екскурсій, проведення заходів. Тож не дарма місцеві мешканці напівжартівливо прозвали її «Таймс-Сквер міського сільського господарства».