Через холодну весну, нестачу опадів та низку інших причин озима пшениця не отримала навесні того розвитку, що минулого року. Про це SuperAgronom.com повідомляють агрономи Сумщини й Волині.
Фахівці відмічають, що практично всю весну на посівах пшениці спостерігались ознаки дефіциту основних елементів живлення. Найперше — азоту й сірки.
Причиною нестачі поживних речовин став не дефіцит азотних добрив, який хоча й вплинув на ситуацію, проте не так суттєво, а низькі температури, за яких рослини просто перестали засвоювати добрива.
Окрім того, в багатьох регіонах озимі зернові страждали від нестачі вологи. В багатьох господарствах не змогли своєчасно провести внесення гербіцидів, регуляторів росту та інших засобів захисту. А там, де це зробили, іноді спостерігались ушкодження рослин через низьку температуру на момент обробки.
Цей комплекс причин призвів до того, що озима пшениця не змогла навесні розкущитись, а частина слабших пагонів заклали неповноцінний колос. Унаслідок цього густота стеблостою вийшла нижчою за очікувану, а урожай може виявитись меншим, ніж торік.
Про затримки в розвитку озимих зернових повідомляють і з інших регіонів. Зокрема агрономи Житомирщини, Київщини, Чернігівщини й інших областей говорять про те, що колосіння пшениці почалось на 10-12 днів пізніше, аніж в 2016 році. Деякі сорти й посіви ще навіть не увійшли в цю фазу.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта