Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
Чи потребує соняшник захисту від хвороб?
Чи потребує соняшник захисту від хвороб?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
У сільськогосподарському виробництві соняшник є однією із найважливіших та прибуткових культур, яка вирощується, головним чином, для одержання олії, що застосовують у харчовій та технічній промисловості.
З олії виробляють маргарин, лаки, мило, каучук тощо. Відходи з виробництва використовують як високобілковий корм для тварин тощо.
Прибутковість вирощування соняшнику в останні роки не могла позначитись на структурі посівних площ. Часто на практиці зустрічається розміщення його у сівозміні по соняшнику, наявність та накопичення на полях рослинних решток, засміченість посівів бур’янами, які є резерваторами збудників хвороб. Таким чином, висока щільність соняшнику у сівозміні сприяла різкому поширенню та розвитку захворювань.
Поточного року настання підвищених температур наприкінці березня-початку квітня стимулювало багатьох розпочати ранній посів соняшнику, проте подальше різке похолодання із чергуванням мінусових температур вночі та помірно теплих днів у багатьох випадках затримало появу дружніх сходів культури і рослини, при цьому стали вразливіші до ураження хворобами. Таким чином, ми бачимо, що отримання високих та сталих урожаїв соняшнику стає дедалі неможливим без належного захисту від хвороб. Використання фунгіцидів дозволяє зберегти врожайність соняшнику і розкрити потенціал гібриду.
При виборі фунгіциду для соняшнику варто пам’ятати, що ефективність фунгіцидів залежить від інтенсивності розвитку хвороби на час проведення обприскування. Якщо в цей період складуться сприятливі погодні умови для розвитку хвороби, то період захисної дії препарату може скоротитися у 0,5-2,0 разів. Тому за цих умов важливо обирати та використовувати фунгіциди з більш тривалим періодом захисної дії.
Практичний досвід свідчить, що надійним у захисті соняшнику від основних хвороб є
Амістар
®
Екстра 280 SC
., який має у своєму складі дві діючі речовини азоксістробін 200 г/л та ципроконазол 80 г/л, що забезпечують надійний захист від збудників хвороб із різних класів та родів. Перевагою фунгіциду
Амістар
®
Екстра 280 SC
є те, що азоксістробін має профілактичну (превентивну) дію, не даючи інфекції поширюватись від уражених рослин до здорових протягом досить тривалого часу. Тобто стримує розвиток хвороб на господарсько-невідчутному рівні, навіть за сприятливих умов для розвитку хвороби. Крім того, діюча речовина азоксістробін проявляє не тільки фунгіцидні, але й фізіологічні властивості. Відмічено, що обприскування посівів соняшнику
Амістаром
®
Екстра 280 SC
сприяє тому, що рослини краще переносять стресові умови та посуху, що обумовлено специфічною дією на ферментний комплекс рослинної клітини. Це в кінцевому результаті призводить до головної мети сільгоспвиробника — одержання високого врожаю відмінної якості.
Застосовувати
Амістар
®
Екстра 280 SC
потрібно з нормою витрати 0,75-1,0 л/га. Що стосується кратності обробок, то це пов’язано перш за все з погодними умовами. Якщо протягом вегетаційного періоду утримується відносно суха погода з переважно низькою вологістю повітря, достатньо буде однієї обробки у фазі «зірочки»-початку цвітіння. Це дозволить попередити подальший розвиток комплексу хвороб та підвищити показники врожайності.
У разі якщо весняний період вологий, доцільно проводити дві обробки. Першу — на початку вегетації (частіш за все у фазі 2-4 пар листків), другу — на початку цвітіння соняшнику.
Застосовуючи
Амістар
®
Екстра 280 SC
,
маємо змогу:
захистити соняшник від комплексу хвороб;
отримати та забезпечити подовжену захисну дію та не допустити подальшого розповсюдження інфекції за рахунок превентивної та лікувальної дії;
підсилити стійкість рослин до стресових умов та посухи;
покращити ефективність використання вологи рослинами;
підвищити врожайність за рахунок фунгіцидної та фізіологічної дії (прибавка часто буває понад 10 %).
Г.В. МАЛИНА
,
канд. с.-г. наук,
менеджер з маркетингу
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Обсудить в группе
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Агробизнес Сегодня / Технологии
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта