АгроЗнавці від BASF. Відповіді на тему: Переваги застосування регуляторів росту в інтенсивних технологіях садівництва. Як це працює?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

АгроЗнавці від BASF. Відповіді на тему: Переваги застосування регуляторів росту в інтенсивних технологіях садівництва. Як це працює?
Фото: SuperAgronom.com
Першими на запитання агрономів дали відповіді експерти компанії BASF. Протягом декількох днів ми збирали запитання на задані теми. Тема #4 Переваги застосування регуляторів росту в інтенсивних технологіях садівництва. Як це працює?

До кожного запитання додається відео відповідь експерта Юрія Савченка, менеджера з розвитку продукту.

Детальніше про проект можна прочитати за посиланням, а усі відеовідповіді на запитання про переваги застосування регуляторів росту в інтенсивних технологіях садівництва можна переглянути на YouTube-каналі HliborobTV.

Питання 1. Тільки нещодавно заклали сад, досвіду ще небагато, тому хотілося б докладно почути про використання регуляторів росту для черешні: які кращі для кореневої системи, які – для цвітіння. Читали, що є такі регулятори, які запобігають осипанню плодів. Чи правда це?

Відповідь: Такі регулятори дійсно є. Зокрема, це Регаліс Плюс, він має такі властивості: утримує зав’язь на дереві, попереджує її осипання. Також він діє як регулятор росту, і навіть додатково працює на кореневу систему. Адже коли ми зупиняємо інтенсивний ріст верхніх пагонів, ми стимулюємо розвиток кореневої системи. В Європі проводяться дослідження таких процесів, і є рекомендації для молодих саджанців – для їхнього хорошого приживлення варто використовувати Регаліс Плюс у невеликих дозуваннях, 0,3–0,4 л/га. Такі обробки стимулюють розвиток кореневої системи. На жаль, реєстрації в Україні ми не маємо. Поки що це лише дослідження, а не масштабні промислові рекомендації. Ми маємо реєстрацію в Україні на яблуні, будемо працювати над її розширенням для груш, полуниць, слив. На черешню реєстрації поки що в планах немає. І якщо працювати на утримання зав’язі, на допомогу дереву під час заморозків чи морозів, для черешні є інші продукти на ринку України: амінокислоти різних формуляцій, добрива, які фізіологічно створюють високу стійкість дерева, сприяють його розвитку. Це також певним чином буде допомагати дереву пережити заморозки та стимулювати цвітіння. Для збільшення інтенсивності цвітіння необхідно використовувати борвмісні добрива. Бор необхідний до та після цвітіння, він стимулює зав’язь, а також її утримання на дереві, активність та, відповідно, формування плодів. У період після цвітіння необхідно вносити кальцієві продукти, тому що вони часто є антагоністами фунгіцидів, інсектицидів і інших препаратів, але ці продукти дають змогу отримувати хороший та якісний урожай черешні.