На Запоріжжі щороку зрошується лише 20% площ сільгоспугідь
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

На Запоріжжі щороку зрошується лише 46 тис. га сільгоспугідь або 20% від загальної зрошуваної площі в області.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.

Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль звернув увагу аграріїв на те, що отримання високих урожаїв сільськогосподарських культур в області можливе завдяки своєчасному завершенню сівби, внесенню мінеральних добрив та ефективному застосуванню хімічних засобів захисту рослин. Особливу увагу очільник регіону приділив наявності ефективного зрошуваного землеробства.

За даними Департаменту агропромислового розвитку ОДА, в Запорізькій області налічується 240 тис. га зрошуваних земель, які розташовані в 16 районах. Однак щороку поливається лише 46 тис. га сільгоспугідь або 20% від загальної зрошуваної площі. Решта поливних земель не використовується повноцінно, бо на відновлення систем зрошення необхідні великі капіталовкладення.

За 2014-2016 роки за площею политих земель область посідає друге місце після Херсонської. Наявне крапельне зрошення в області на площі 2,9 тис. га. Кількість водокористувачів у 2016 році склала 457 од., із них у держсистемі ― 136 од.

Крім того, за рахунок коштів сільгоспвиробників у 2016 році відновлено полив та впроваджено крапельне зрошення на площі 1 тис. га, фактично виконано робіт на суму 13 млн грн. Найбільший показник поливу фізичної площі ― у Якимівському районі (16,2 тис. га), Мелітопольському районі ― 13 тис. га. Найвищий відсоток використання зрошувальних земель ― у Мелітопольському районі ― 58%, Якимівському ― 32%, Токмацькому ― 29%, Великобілозерському ― 24%.

Загалом у Запорозькій області обліковується 240,7 тис. га зрошуваних земель, у тому числі: 86,8 тис. га (36%) знаходиться у комунальній власності; 56,3 тис. га (23%) ― на балансі приватних фермерських та колективних підприємств; 26,3 тис. га (11%) ― у державній власності; 71,3 тис. га (30%) ― безгосподарських меліоративних систем, які підлягають передачі у спільну власність територіальних громад.

Нині розпочато роботу з проведення інвентаризації безгосподарських меліоративних систем, які будуть передаватись у власність громад.