Одним із найперспективніших напрямків українсько-японської співпраці є агробізнес ― Кубів
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Україна має «недоторгований» обсяг зовнішньої торгівлі на суму приблизно $6 млрд на рік. При чому Японія посідає одне з перших місць найбільш перспективних країн-партнерів України.

Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

«Згідно з нещодавнім дослідженням групи експертів, розробників Експортної стратегії України, Японія посідає п’яте місце серед країн, з якими Україна недоторговує. Японія також входить до ТОП-20 найбільш перспективних країн з точки зору розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва» ― зазначив Кубів.

Голова Комітету економічного співробітництва Японської федерації бізнесу «Кейданрен» Теруо Асада погодився, що обсяги взаємної торгівлі між Україною та Японією є незадовільними та можуть бути суттєво збільшені. На його переконання посилення взаємодії має включати розвиток інфраструктурних проектів, пасажирських та вантажних перевезень, машинобудування, ІТ-сфері, співпрацю в енергетиці, екології, агропромисловому комплексі.

«Ми вважаємо, що зараз мало прямих інвестицій з Японії до України, але прогрес реформ очевидний. Тож ми будемо пропагувати Україну японському бізнесу як надійного та перспективного партнера. Ми провели серйозне дослідження серед японських компаній і визначили очікування щодо України. Передусім це має бути продовження успішно розпочатої роботи Уряду з покращення бізнес-клімату. Сьогодні треба напрацювати практичні рішення для спільних проектів та збільшення обсягу інвестицій в Україну, бо інтерес японських компаній сьогодні дуже серйозний», ― наголосив Асада.

«Одним із найбільш перспективних напрямків українсько-японської співпраці є агробізнес, зважаючи на величезний сільськогосподарський потенціал української землі. Продовжимо виведення на ринок Японії української м'ясо-молочної продукції, а також продовжимо проекти сільськогосподарського машинобудування для малих фермерств, розвиток логістики та інфраструктурних об’єктів в АПК, розвиток smart farming, можливого залучення експертної та фінансової допомоги з боку Японії для забезпечення мережі національних референс-лабораторій і лабораторій офіційного контролю високоточним обладнанням», ― сказав Кубів.