Як правило ціна на гливу відрізняється від ціни на печерицю. Однак сьогодні в декількох областях України їхня ціна їх зрівнялася.
Про це пише УМДІС.
Так, за словами виробника грибів в Полтавській області, ціна на печериці на оптовому ринку ― 30-32 грн/кг. Такий же діапазон цін і на гливу.
Аналогічна ситуація і в Хмельницькій області, де обидва різновиди грибів відпускають за ціною 33 грн/кг.
На ринку «Шувар» на Західній Україні печериці сьогодні продають по 28 грн/кг, а гливу ― на гривню дорожче ― по 29 грн/кг.
На думку грибівників, падіння ціни на гливу в кінці весни пов'язано з тим, що вона втрачає у вазі від спеки сильніше, ніж печериці, і у неї швидше псується зовнішній вигляд. Тому торговці перестають її брати. А потім, коли глива зникає, ціна знову йде вгору.
Разом з тим, в Запорізькій області ціна білої печериці на ринку ― 30 грн/кг, а гливи ― 25 грн/кг.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта