Тенденція до значного зростання інвестицій в аграрний сектор економіки, що намітилася минулого року, збереглася й у І кварталі 2017 року.
Про це повідомив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Кісіль, передає прес-служба ННЦ.
«За даними Держстатистики, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в аграрному секторі економіки у січні–березні 2017 року, склав 10,9 млрд грн. Це на 4 млрд грн або 57,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року», ― зауважив експерт.
За його словами, за цей період також зросла частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій у економіку держави ― з 13,5% до 16,8%.
Експерт додав, що практично увесь приріст капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки досягнутий за рахунок сільського господарства ― у структурі загального приросту інвестицій у економіку воно займає 35%.
Крім того, у виробництві харчових продуктів та тютюнових виробів капітальні інвестиції у фактичних цінах залишилися на рівні попереднього року.
«На 1 гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів і тютюнових виробів у січні-березні 2017 року припало 3,38 грн інвестицій у сільське господарство», ― зауважив Кісіль.
За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, якщо в 2017 році не виникне форс-мажорних обставин, взятий інвесторами у 2016 році і в січні-березні цього року темп дозволить збільшити загальний обсяг капітальних інвестицій на розвиток виробництва агропродукції з минулорічних 49,7 млрд грн до 75 млрд грн і більше.
«Оскільки в Україні поки що не створено умов для широкомасштабного інвестиційного розвитку малих і середніх сільгосптоваровиробників, інвестиції в аграрний сектор економіки в 2017 році буде здійснювати великий агробізнес. Це відповідатиме умовам його ефективності та зміцненню позицій на світових ринках, але не сприятиме сталому розвитку сільської місцевості», ― підсумував Кісіль.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта