Дефіцит живця продовжує стимулювати зростання закупівельних цін
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Протягом четвертого тижня травня свинину живою вагою реалізували в середньому по 41,3 грн/кг. Проте на завершення місяця закупівля б’є нові цінові рекорди: середня цінова позначка додала 2,4%, порівняно з попереднім тижнем.

 

Тож на рубежі сезонів свиней І-ї категорії закуповують по 42-43 грн/кг, повідомляють у аналітичному відділі Асоціації "Свинарі України".
 
М’ясопереробники одностайні у песимістичних оцінках реакції споживачів на нові ціни. Одні фіксують 30%-ве падіння обсягів збуту, інші зазначають про трикратне скорочення обсягів як закупівлі, так і реалізації.
 
Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії
(2012-2017 рр.)

Джерело: Аналітичний відділ АСУ
 
Хоча середня роздрібна ціна свинячих частин у кінці позаминулого тижня трохи послабилася, порівняно зпочатком другої декади травня, кінець місяця відзначився подальшим здороженням. Так, лопатка за тиждень додала 3 грн/кг, тазостегнова частина та стейк — понад 5 грн/кг, ошийок — 8 грн/кг.
 
У зв’язку з негативним впливом таких стрибків ціни на попит, сектор повниться чутками та побоюваннями щодо надходжень імпортної сировини як з країн ЄС, так і з-за океану. Тим не менш, представники м’ясопереробки відзначають, що завезення якісної свинини з-за кордону поки невигідне і має вагомі ризики для операторів. Водночас значна нестача товарних свиней та загальна невизначеність змушують переробників втриматись від прогнозів подальшого розвитку, хоча абсолютна їх більшість сподівається на стабілізацію цін.
 
Зміна середніх роздрібних цін на окремі свинячі частини
станом на окремі дати 2017-го

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними роздрібних мереж
*-тазостегнова частина