Отримати компенсацію за покупку вітчизняної техніки: що потрібно знати фермеру
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Отримати компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва можуть підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів, які складають не менше 75% від усього виробництва.

 

Як йдеться у матеріалі газети "Агробізнес сьогодні", отримання часткової компенсації за покупку вітчизняної техніки залежить від ступеня локалізації техніки і обладнання, тобто питомої ваги вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей і комплектуючих виробів вітчизняного виробництва у собівартості техніки і обладнання. 
 
Згідно з законодавством, часткова компенсація надається на техніку та обладнання, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 60%, крім тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, ступінь локалізації виробництва яких має перевищувати показник, встановлений законодавством. Для цього типу техніки ступінь локалізації повинен бути такий: трактори з потужністю двигуна до 89 кВт — 20%; трактори з потужністю двигуна понад 89 кВт — 35%; самохідні обприскувачі — 25%; спеціальні автомобілі сільськогосподарського призначення — 35%; комбайни самохідні — 35%; комбайни причіпні — 35%.
 
Для отримання компенсації фермери повинні подати до державного банку заявки та підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме: копію платіжного доручення; акт приймання-передачі техніки та обладнання; свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації). 
 
Техніка та обладнання, придбані сільськогосподарськими товаровиробниками з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням. У разі порушення цієї вимоги сільськогосподарський товаровиробник повинен повернути отримані бюджетні кошти і буде позбавлений протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.