Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
Для запуску ринку землі потрібен перехідний період, - аграрії
Для запуску ринку землі потрібен перехідний період, - аграрії
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
Ринок землі в Україні не слід запускати моментально, а перехідний період має тривати п’ять років.
Про це під час IV Міжнародної конференції аграрних інвесторів і виробників «АгроІнвестФорум-2017» заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов, йдеться
у матеріалі "Агробізнес Сьогодні"
.
З його слів, цю думку поділяють низка агроасоціацій, як от Всеукраїнська аграрна рада, Асоціація виробників молока, асоціація «Свинарі України», Українська аграрна конфедерація, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), Асоціація фермерів і приватних землевласників України.
За словами Соколова, ринок повинен вводитися з 2024 року.
Усі зацікавлені сторони констатують численні негативні тенденції на ринку землі. Це і корупційні механізми продажу ділянок в обхід мораторію, і озброєне рейдерство. Проблеми використання невитребуваних земельних паїв, відумерлої спадщини, земель державної колективної власності… Деякі аграрії вважають, що поки не поборемо ці страхіття — мораторій припиняти не можна.
Під час голосування в рамках Форуму72,9% учасників проголосували проти негайного запровадження ринку землі, однак більшість із них готова купувати земля для власних господарських потреб.
Додамо, що в Україні близько 40 млн га ріллі, з яких 10,5 млн га перебувають у державній власності і використовуються часом вкрай неефективно. Ще маємо 4 млн індивідуальних домогосподарств, які теж працюють в аграрній сфері і виробляють помітну частину агропродукції (наприклад, 95% усієї картоплі) і 7 млн власників паїв.
Водночас в країні існує 7 млн власників землі, які вже 15 років не можуть нею повноцінно розпоряджатися. А також українців, які хоча й не є аграріями, але зацікавлені у розвитку країни, у інвестиціях.
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Агробизнес Сегодня / Новости
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта