Як захистити сою від бур’янів?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Врожайність сої багато в чому залежить від успішної боротьби з бур’янами. Сьогодні ефективно захистити власні посіви можна за допомогою як механічних, так і хімічних методів.

За оцінками деяких спеціалістів, залежно від сорту та виду бур’янів, їх сирої маси і густоти стеблостою, родючості і вологості ґрунту, клімату та інших чинників втрати від бур’янів у посівах сої досягають 30-38% урожаю.  

– Запобіжні механічні заходи на зразок боронування не завжди можуть дати очікуваний результат, – каже експерт центру агрономічних консультації Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Горбенко,– тому серед аграріїв поширена практика використання хімічних препаратів та інших засобів захисту рослин. Обираючи ЗЗР, слід звернути особливу увагу на спектр дії препарату та його характеристики, щоб знищити бур’ян, не нашкодивши при цьому власним посівам.

Як розповідає експерт ТД «Соєвий вік», перші тижні своєї вегетації соя росте відносно повільно і бур’яни успішно конкурують з рослиною за споживання вологи, світла та поживних речовин. У цей момент соя особливо вразлива до негативного впливу бур’янів. Спочатку на її посівах розвиваються їх злакові, а згодом і дводольні види.

– Проти дводольних бур’янів посіви варто обробляти гербіцидами тоді, коли соя має 1-3 трійчастих листка, а проти злакових – незалежно від фази розвитку культури, але зазвичай до фази 5-7 листків. Тобто, до початку цвітіння, – зазначив Олександр Горбенко і наостанок нагадав, що Торговий дім «Соєвий вік» співпрацює з провідними компаніями на вітчизняному ринку ЗЗР – «Август-Україна» і «ЄвроХім-Україна». А спеціалісти центру агроконсультацій ТД «Соєвий вік» надають кваліфіковані консультації щодо правильного використання засобів захисту рослин при вирощуванні врожаю.