Зелений оазис посеред пустелі, де вирощуватимуться екологічно чисті продукти, морську воду перероблюватимуть у прісну, а працюватиме все це на сонячній енергії. Ще декілька десятків років тому таке виробництво здавалося фантастикою. Але сьогодні це вже конкретний проект, який найближчим часом втілюватимуть у життя уряд Норвегії, спільно з колегами з США, Африканського континенту та представниками ряду європейських і міжнародних організацій.
В Норвегії про Sahara Forest Project вперше всерйоз заговорили близько 8 років тому. Тоді під час конференції ООН щодо питань клімату в Копенгагені проект вперше презентували світовому співтовариству. Його інноваційний підхід полягав у озелененні пустелі за допомогою сучасних екологічно чистих технологій. Теоретико-практичні обґрунтування можливості існування еко-ферм посеред пустелі стали справжньою сенсацією і знайшли підтримку збоку представників влади і бізнесу Норвегії, Європейської комісії, агентства з міжнародного розвитку США (USAID), а також ряду африканських країн.
За інформацією координаторів проекту, продовольчі ферми й так звані городи площею 10 га збудують у Сахарі вже до кінця наступного року. Для поливу рослин й охолодження та зволоження повітря на таких фермах використовуватиметься опріснена морська вода. У той же час відфільтрована від неї сіль відправлятиметься на реалізацію. Збудовані сонячні батареї забезпечуватимуть такі ферми достатньою кількістю електроенергії для підтримки функціонування теплиць, очищення та переробки води тощо. Створені високотехнологічні ферми на фактично непридатних для життя ділянках дозволять вирощувати продукти харчування протягом усього року, створять нові робочі місця, і навіть цілі поселення, які розбудовуватимуться навколо таких еко-ферм.
– Ідея створення подібних сільськогосподарських об’єктів на простоюючих землях, які наразі ніяк не використовуються, сама по собі не є новою, – каже начальник відділу маркетингу Торгового дому «Соєвий вік» Павло Горбачов, – Однак не можна не відзначити, що справа від теорій і розрахунків дійшла до конкретних справ. Адже вже вкладено інвестиції, укладаються договори з підрядниками і що найголовніше – оприлюднено план дій, згідно якого перший об’єкт Sahara Forest запрацює в пустелі вже у 2018 році.
Крім того, експерт ТД «Соєвий вік» наголосив саме на екологічності побудови й подальшого функціонування таких ферм, які фактично працюватимуть за рахунок природної енергії і не забруднюватимуть навколишнє середовище.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта