Як фермери пристосовуються до зміни клімату
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Як фермери пристосовуються до зміни клімату
У хід йдуть як технологічні новинки, так і старовинні техніки землеробства.


Американські фермери намагаються пристосуватися до коливань погоди, які, мабуть, стають нормою. Сильна спека, посуха і повені призводять до непередбачуваних змін врожаю в Каліфорнії, Мічігані, Іллінойсі, Джорджії, Південній Кароліні, Флориді та інших штатах. Така ситуація, ймовірно, збережеться і в майбутньому, і фермери, як дрібні, так і великі, намагаються збільшити ефективність поливу, знайти способи зберігати вологу в ґрунті і збирати урожай швидше.

«Ми бачимо, що джерела пересихають», - каже фермер з Вайомінгу Пет О'Тул. Він використовує портативні насоси, що працюють на сонячній енергії, для викачування води з землі, щоб поїти свої 6 тисяч овець і тисячу корів. «Ми рішуче переглядаємо усю діяльність», - додає він.

2012р. з його пекучою спекою і посухою видався переломним для багатьох фермерів. Від посухи постраждали більш 20 штатів, втрати врожаю були найсерйознішими з 1988 р. Збиток досяг $ 31,8 млрд, таким чином, посуха 2012 р виявилася сьомою у списку природних катастроф, які завдали самих значних матеріальних збитків. Ця статистика ведеться з 1980 р

Після тривалої посухи в Каліфорнії прийшли повені, а фермери на Середньому Заході, південному сході країни і в Нової Англії серйозно постраждали від різких коливань температури повітря.

Дві третини з 5000 фермерів, опитаних в 2013 р дослідниками Purdue University, вважають, що клімат змінюється. Більше половини бачать необхідність робити якісь кроки, щоб захистити урожай.

Ерні Ши, президент створеної три роки тому некомерційної організації SOLUTIONS FROM THE LAND, що розробляє техніки землеробства в умовах мінливого клімату, каже, що занепокоєння фермерів наростає. За його словами, фермери зазнають збитків і вважають, що їх бізнес знаходиться в зоні ризику.

Підготовка ґрунту.

Фермер з Огайо Фред Йодер вважає, що йому пощастило: в 2012 році він втратив тільки половину врожаю кукурудзи, сої та пшениці, бо застосовував технологію нульової обробки ґрунту. Це старовинна техніка, яка останнім часом знову активно використовується фермерами. Стебла і коріння рослин не прибираються з полів після збору врожаю, а залишаються верхнім шаром, що оберігає ґрунт від ерозії і пересихання.

«Це питання виживання, - каже Йодер, який очолює асоціацію фермерів NORTH AMERICAN CLIMATE SMART AGRICULTURE ALLIANCE. - Єдиний спосіб вижити - виробляти більше, використовуючи менше ресурсів ».

Нульова обробка - тільки одна з технік, що використовуються фермерами для поліпшення стану ґрунту. Деякі садять покривні культури - бобові або траву - для запобігання від пересихання в разі посухи.

Боротьба з повенями.

Інша проблема, яка турбує фермерів, - затоплення посівів. Після того як за посухою на Середньому Заході в минулому році була повінь, виробники цукрових буряків стали встановлювати дренажні системи для відведення зайвої води з полів, говорять представники Американської асоціації виробників цукрових буряків.

Фермери працюють і над скороченням циклу дозрівання та збору врожаю: чим довший процес, тим вище ризик загибелі врожаю через перепади погоди. Виробники розробляють сорти перцю, який може дозрівати раніше, ніж в липні і серпні настане засушлива спека, розповіли експерти Каліфорнійського університету. Деякі фермери використовують GPS і посадочні системи, керовані через супутники, для якомога швидшого і точного засівання полів.

«Коли погода гарна, хочеться встигнути якомога більше за обмежений час. Кількість днів, що підходять для збору врожаю, ніколи не було таким невеликим », - говорить Грег Пейдж, колишній генеральний директор продовольчого гіганта CARGILL.

Температурний режим.

Перепади температури - причина для особливого занепокоєння. Каліфорнійські винороби встановили гігантські вентилятори, щоб відганяти холодне повітря від виноградників в разі раптового похолодання. Вчені шукають способи впоратися з надмірним потеплінням, в результаті якого фруктові дерева розпускаються занадто рано і плоди можуть постраждати від заморозків.

Вчені Державного університету Мічигану тестують систему генераторів туману, яка може зберігати фруктові і горіхові дерева в стані спокою протягом одного-двох тижнів після потепління. Почесний професор університету Джеймс Флор каже, що ця система в 2013 р допомогла б виробникам яблук захистити сади від ранніх заморозків, і він сподівається, що в 2018 році вона буде застосовуватися більш широко.

Інші дослідники працюють над отриманням сортів рослин, більш стійких до перепадів температури і шкідників, але цей процес розробки нового сорту і виведення його на ринок може зайняти десятиліття, а погодні умови змінюються значно швидше.

«Більшість людей, що мають відношення до сільського господарства, дуже стурбовані змінами погоди. Ми оцінюємо дуже багато рослин і робимо це швидко », - говорить Чарльз Бруммер, директор UC DAVIS PLANT BREEDING CENTER.