Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
Вчені: штучний підсолоджувач виявився потужним пестицидом
Вчені: штучний підсолоджувач виявився потужним пестицидом
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
Штучний підсолоджувач ерітрітол, що широко застосовується сьогодні в виробництві газованих напоїв, виявився потужним пестицидом і "контрацептивом" для мушок-дрозофіл і інших комах.
"Багато заходів по боротьбі з комахами сфокусовані на придушенні їх здатності розмножуватися, а не на вбивстві самих дорослих особин. Ерітрітол можна використовувати в якості пестициду в самих різних варіантах - і для боротьби з дорослими особинами, і з кладками яєць, і з личинками або всім цим одночасно ", - розповідає Шон О'Доннелл (Sean O'Donnell) з університету Дрекселя в Філадельфії (США).
Аспартам і інші штучні підсолоджувачі сьогодні широко використовуються в харчовій промисловості для зниження цін на продукти харчування і зниження їх калорійності при створенні "дієтичних" напоїв і страв. В останні роки деякі вчені почали вивчати побічні ефекти від вживання підсолоджувачів, фіксуючи можливі їх зв'язку з розвитком раку, діабету, ожиріння і ряду інших хвороб.
Інші вчені, навпаки, заявляють, що подібні ефекти насправді не існують і що підсолоджувачі або не впливають на здоров'я людей, або ж роблять благотворний вплив при помірному споживанні. Загального консенсусу щодо їх ролі в житті людини поки немає, і медики продовжують суперечки навколо штучних підсолоджувачів і досліджують їх властивості.
О'Доннелл розкрил несподівано корисну властивість ерітрітолу, одного з подібних підсолоджувачів, вивчаючи результати ранніх експериментів, спрямованих на оцінку його безпеки для людини. Як правило, такі досліди, як розповідають вчені, спочатку проводяться на комахах і мишах, і тільки потім, якщо вони завершуються успішно, починаються їх випробування на добровольцях.
Вивчаючи підсумки дослідів, які стосувалися безпеки ерітрітолу, вчені звернули увагу на те, що цей замінник цукру вбивав мушок-дрозофіл навіть у відносно невеликих концентраціях, але не був отруйним для мишей і людей. Це наштовхнуло їх на думку, що дана речовина можна використовувати в якості пестициду, більш безпечного для людини, ніж інші інсектициди, здатні викликати важкі отруєння або рак.
Вони перевірили цю ідею, простеживши за тим, чи зможе ерітрітол знищувати не тільки дорослих мушок, але і їх личинок, що помітно відрізняються по своїй анатомії і метаболізму від статевозрілих особин. Для цього вчені висадили кілька кладок яєць на шматочки цього замінника цукру і простежили за тим, як росли личинки мушок.
Експеримент показав, що ерітрітол не вбиває яйця дрозофіл при контакті, але він досить швидко знищує личинок після вилуплення, якщо вони почали їсти їжу з досить великою кількістю цього "цукру". Жодна комаха з цих кладок не дожила до періоду «ляльки», в середньому проживши всього 1,5 дні після вилуплення. Аналогічні результати, як відзначають дослідники, були отримані в дослідах на інших комахах.
Невеликі дози цієї речовини, як виявили вчені, дивним чином діють на дорослих мушок. Вони не вбивають, а тимчасово стерилізують їх, фактично перетворюючись в аналог контрацептивів, що застосовуються сьогодні для запобігання небажаної вагітності. Відповідно, розпорошення невеликих кількостей цього штучного цукру над посадками плодів і овочів може захистити їх від атак гусениць шкідників, при цьому не знищуючи важливих запилювачів, багато з яких є дорослими особинами цих комах.
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Обсудить в группе
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Аграрник / Новости
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта