У Києві завершилася конференція з питань генетики, селекції та насінництва
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Протягом двох днів провідні спеціалісти, науковці та сільгоспвиробники на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України обговорили в рамках міжнародної науково-практичної конференції «Селекція – надбання, сучасність і майбутнє (освіта, наука, виробництво)» найактуальніші питання сьогодення в галузі селекції, насінництва та генетики.

Звітна науково-практична конференція була присвячена 105-річчю з дня народження видатного вченого, селекціонера, Заслуженого працівника вищої школи, доктора сільськогосподарських наук, професора Михайла Зеленського. Окрім науковців учасниками заходу стали представники асоціації «Українське насіннєве товариство», а також власник Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Ушаков.

Михайло Олексійович Зеленський – видатний український вчений-селекціонер, викладач, який зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної селекції та насінництва сільськогосподарських культур і плодівництва, підготував декілька поколінь науковців, агрономів-селекціонерів України та ряду іноземних держав, які сьогодні продовжують справу свого вчителя з розвитку вітчизняного сільського господарства.

– На конференції ми розглянули і проаналізували всі нові проблеми, підходи, методи і методики, які сьогодні існують в генетиці, селекції та насінництві, – розповідає власник ТД «Соєвий вік» Олександр Ушаков. – Усі підняті питання обґрунтовували на конкретних прикладах і рослинах – пшениці, сої, кукурудзі та інших. І якщо в перший день наші дослідження мали виключно теоретичний характер, то наступного дня всі учасники конференції відвідали «Агрономічну дослідну станцію» та демонстраційний полігон університету. Там ми вже на практиці спостерігали за станом сої, кукурудзи, буряків, лікарських трав та інших рослин. Дослідили ці культури, подивилися на те, як вони перенесли квітневі й травневі заморозки.

Окремо хотілося б відзначити, що крім своєї кваліфікації науковці, з якими ми вели активну дискусію, виявилися ще й напрочуд товариськими і творчими людьми. Адже коли офіційна частина конференції була позаду, на всіх учасників чекав невеличкий творчий вечір, під час якого наші колеги з Національного університету біоресурсів і природокористування України презентували власну поезію, зачитували вірші, співали пісні. Саме завдяки таким патріотичним і прогресивним людям ми справді рухаємося вперед, змінюючи наше сільське господарство на краще, – наголосив після конференції Олександр Ушаков.