У багатьох господарствах Кіровоградської області внаслідок травневого похолодання пожовкла озима пшениця. Про це повідомили експерти компанії-партнера Торгового дому «Соєвий вік» із впровадження біопрепаратів «БТУ-Центр».
Найбільші ураження пшениці внаслідок заморозків агрономи зафіксували у Вільшанському і Добровеличківському районах. Про пошкодження посівів повідомляли й аграрії з інших районів Кіровоградщини. Причому, як зауважують фахівці, постраждали сорти як вітчизняної, так і іноземної селекції. Причину ураження агрономи вбачають у ослабленому стані посівів, бо на розвиток озимої пшениці негативно вплинула осіння посуха та аномально несприятливі погодні умови навесні.
У той же час, за словами агронома Олександра Слободянюка, там, де пшениця активно вегетувала, ситуація набагато краща, а постраждали лише слабкі рослини в ділянках загущення і низинах. Тому в таких випадках бажано проводити потужний фунгіцидний захист, бо на пошкоджених рослинах в подальшому розвиватимуться різноманітні хвороби. Крім того, варто провести позакореневе підживлення мікроелементами.
– Цього року погодні умови вже завдали багато збитків аграріям, – визнає власник Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Ушаков. – Так чи інакше, частину посівів було втрачено і доведеться пересівати. За нашою інформацією, після квітневих і травневих заморозків на аграріїв чекатиме нова проблема – посуха. Саме через такі погодні умови фахівці ТД «Соєвий вік» в екстреному порядку завезли в Україну гібриди кукурудзи угорської селекції «Woodstock» з коротким терміном ФАО, які вирізняються високою посухостійкістю та потенціалом врожайності. Зокрема, це ТК-195 та ГС 210 (ФАО 230 та ФАО 210). А для сівби сої в посушливих районах найбільш вдалими є тільки ультраранні сорти сої селекції «Соєвий вік» Аннушка, Білявка й Анастасія, які користуються у вітчизняних аграріїв великою популярністю, – уточнив Олександр Ушаков.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта