Головною темою конференції «Технології та інновації» стане ягідництво
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Програма Всеукраїнської науково-практичної конференції «Технології та інновації: від землі до готового продукту», яка відбудеться 22-23 червня у Вінниці, охопить три головних аспекти - садівництво, ягідництво і горіхівництво з акцентом на переробці і шляхах реалізації.

 

Однією з головних тем стане ягідництво в Україні та його перспективи для ринків Європи і світу, яка включає у себе як теоретичні нюанси, так і виставки-презентації продукції, обладнання, технологій. Особливо актуальними для українських садівників і ягідників стануть поради та досвід делегації польських експертів зі створення успішного ягідного бізнесу і лекції, присвячені передовим технологіям і методам вирощування суниці, малини, лохини та інших культур. Адже сьогодні Польща є одним зі світових лідерів експорту ягід, займає провідні позиції у Європі за насадженнями лохини, щорічно польські садівники збирають близько 500-600 т урожаю.
 
З відкриттям євроінтеграційних перспектив українські виробники ягід все частіше задумуються над тим, як виростити урожай європейської якості, як адаптувати свій бізнес до євровимог, правильно співпрацювати з торговими мережами і здобути прихильність споживачів, - про це розкажуть учасникам ІІ Міжнародної науково-практичної конференції доктор Павел Кравець, доктор Мирослав Коженьовський (Bayer) і редактор польського професійного журналу Jagodnik Томаш Вернер. Відзначимо, партнер нового журналу «Ягідник», який випустили організатори конференції - проект «Технології та Інновації», - польське видання Jagodnik - є головним діловим партнером секції ягідництва. Обидва видання будуть презентовані під час заходу.
 
Довгоочікуваним гостем заходу стане доктор Павел Кравець, співробітник Департаменту Садівництва університету природничих наук в Любліні. Учасники конференції зможуть отримати відповіді на всі свої питання, зокрема, як за допомогою сучасних технологій вирощувати прибуткові плантації ягід. Його науково-дослідницька робота присвячена питанням, пов`язаним з агрономічною практикою захисту різних видів ягід (особливо малини, лохини) та вишні. Протягом багатьох років дослідження тісно пов`язані з практичним плодівництвом - провідний спеціаліст запустив свої власні ферми і фруктовий сад, на базі яких проходять навчальні курси для виробників ягід. Павел Кравець також є співорганізатором однієї з найважливіших ягідних конференцій у Польщі - щорічній конференції у Красніку «Ягідні тенденції». Разом із порталом jagodnik.pl на своїй фермі Павел реалізує проект Malinowe Factory.
 
Учасникам заходу пощастить стати слухачами лекцій Павла Кравця у секції «Ягідництво». Перша доповідь на тему «Малина на свіжому ринку і для переробки (нові сорти й агротехніка)» буде присвячена сучасним технологіям її виробництва: чим керуватися при виборі системи вирощування, порівняння декількох сортів малини й основна інформація про захист рослини. Друга лекція буде присвячена закладці плантації лохини і основним принципам її виробництва.
 
Про захист плодово-ягідних культур від паразитів і хвороб, про антирезистентну стратегію боротьби з павутинним і суничним кліщем і побудову комплексних програм захисту рослин розповість провідний менеджер із фруктів та овочів Bayer у Центральній і Східній Європі, міжнародний експерт, доктор Мирослав Коженьовський (Польща). «Для захисту ягідних культур, зокрема, суниці садової або малини ми можемо похвалитися дуже багатою палітрою продуктів, зареєстрованих для захисту рослин, - розповідає експерт. - Наша компанія пропонує практично повну програму захисту цих культур від хвороб і шкідників».
 
В ефективності використання цих продуктів можна буде переконатися під час бізнес-туру другого дня конференції на ягідних демополях компанії «Еко-Ніка» і в садах компанії «Агро-Еталон», де вже використовувалися препарати від Bayer.
 
Темі співпраці виробників з дистриб`юторами продуктів харчування, експортерами або переробними компаніями буде присвячена друга частина виступу доктора Мирослава Коженьовського. Він представить проект компанії Bayer Food Chain Partnership («Партнерство в ланцюжку поставок»), який вже 12 років генерує рішення, що дозволяють безпечно вирощувати високоякісні фрукти та овочі, оберігаючи при цьому навколишнє середовище і споживачів.
 
«Потреби й очікування окремих груп, що беруть участь у проекті, різні, тому для кожної з них готуються індивідуальні рішення. Ймовірно, що в майбутньому виробники ягід з України також зможуть використовувати цінні інструменти, які пропонує компанія Bayer у рамках проекту FCP», - резюмує польський експерт.
 
ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Технології та інновації: від землі до готового продукту» стане унікальною платформою для обміну досвідом із вирощування та переробки ягід, фруктів, горіхів і презентації нових методів ведення бізнесу для підприємств і фермерських господарств, постачальників техніки для зберігання, заморожування, обробки та упакування продукції, представників торгових мереж, підприємств-експортерів. Два насичені інформацією дні конференції в провідному садівничому регіоні - Вінниці відкриють новий етап у розвитку садівничої, ягідної, горіхової та переробної галузей України.
 
Науковий патронат конференції здійснює Інститут садівництва Національної Академії аграрних наук України. Конференція буде проходити під егідою Міністерства аграрної політики України.