Мінагрополітики визначилося із стратегією втілення земельної реформи
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Робоча група при Мінагрополітики затвердила основні напрями реформування у сфері земельних відносин до кінця 2017 року.

 

Про це повідомила прес-служба Держгеокадастру України.
 
Зокрема пріоритетним напрямом роботи на найближчі місяці визначено формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення". До прикладу, передбачено створення національної платформи для проведення електронних аукціонів з метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.
 
Також передбачено активізувати роботу зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), для чого буде створена спеціальна підгрупа. 
 
"Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин та забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад. Також для уточнення даних про земельні ресурси в 2017 році розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств та деяких наукових установ", - йдеться у повідомленні відомства.
 
"Ми розраховуємо, що ця Робоча група стане платформою для взаємодії різних органів влади для об’єднання зусиль з проведення земельної реформи. Сформований перелік проблемних та вузьких місць у земельних відносинах задає напрями докладання зусиль та напрацювання конкретних кроків для їх вдосконалення", - зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.